• Nejbližší akce
  • Všechny
  • Archív

XX. Bakajda Ski Open
(01.02.2019 - 03.02.2019, Bakajda)
Více informací

Běžkařský přejezd
(15.02.2019 - 17.02.2019, Krušné hory - Abertamy)
Více informací

20.10. První podzimní brigáda
10.11. Druhá podzimní brigáda
22.11. Valná hromada
01.12. Mikuláš
14.12. Vánoce Masters
31.12. Silvestr na boudě
01.02. XX. Bakajda Ski Open
15.02. Běžkařský přejezd
16.03. Krkonošská 70
08.03. Dětský BSO
24.05. Jarní brigáda
           Tenisový turnaj Roland Minďos
           Voda s dětma
           Bakajda fotbal tým
           Exxpedice
           Dětská brigáda
           První podzimní brigáda
           Druhá podzimní brigáda

  • Fórum

Libor ml. Nejspíš někde na velký vpravo..

Martina zkus dílnu ...

Michal hfk Libore, o víkendu tam asi pojedu, tak se po ní můžu mrkn...

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Akce → Archív akcí → Rok 2018 → XIX. Bakajda Ski Open →

XIX. Bakajda Ski Open

02.02.2018 - 04.02.2018, Bakajda

  • Pozvánka
  • Reportáž
  • Výsledky

Máme za sebou 19. ročník oddílových závodů. Nutno říci, že opět velmi povedený. A třebaže se nakonec sešlo nemálo omluvenek, účast nebyla zas tak nízká, jak se ještě v pátek večer mohlo zdát. Organizaci poprvé po letech nedržel v rukou předseda, a tak to v sobotu ráno chvíli vypadalo na slušnou anarchii. To když v ohlášený čas 10:00 pro začátek závodu ve slalomu ještě na stráni nebyla ani noha, natož slalomová branka. Díky tomu, že podklad na sjezdovce měl FISové parametry, jsme však všechno v pohodě dohnali a místo duchu anarchie se nad letošními závody rozprostřel veskrze duch žertovný. Už jenom pro zařazení metr vysokého skoku mezi šestou a sedmou bránu slalomu, na kterém pro pobavení publika své ambice pohřbil Pepa Suchý a který Matěj absolvoval ve stylu Jiřího Malce, zatímco Zdenda Bacil čistě na Nikolu Sudovou; pro startéra, který závodníky pouštěl na trať mohutným mácháním sovětskou vlajkou (nebo to snad byly Zemanovy trenky?); pro trochu svérázný způsob, jakým agentura Snad-se-mi-to-nerozhází zpracovávala výsledky; či pro hi-tech časomíru složenou z mrznoucích děvoček a čínského mobilu, který si v rozhodujících chvílích běžeckého závodu řekl, že už to stačilo, a jejž s precizností sobě vlastní nahradil Martin Frencl tak trochu odpočítáváním z hlavy... nebo bůhví odkud.

Věci se ovšem i tak děly převratné, neřkuli historické. Jestliže nastupující generace nejmladších závodníků o sobě v posledních letech dávala vědět zatím jen tu a tam, tentokrát si staré páky na pendolino nestihly koupit ani jízdenku, natož naskočit. Tak nějak by se dala přeložit revoluce v mužském běžeckém závodě, v němž zvítězil Ondra Preněk před Michalem Suchým a Pepou Frenclem. Ještě že ve slalomu se stárne pomalejc, a tak to král králů Matěj za všechny pre-geronty nakonec v kombinačním součtu nějak umlátil, ale zapotili jsme se u toho všichni, chtělo by se říct. Do běhu jsme po letech zase startovali až po slalomu gundersenem a bylo to celkem príma. V závodě žen si sice Martina vyjela náskok mezi bránami, ale pro titul Královna Bakajdy si suverénním výkonem na běžkách nakonec opět doběhla Áda. Kategorie dam a veteránů letos zůstaly zcela neobsazené, a tak nezbývá, než si počkat na předsedovy padesátiny a čtyřicetiny některých našich manželek ;-). Trochu osamělé, leč strhující, byly běžecké výkony mužské legendy Drahoše a superdámy Soni. Drahoš si vytyčenou trať doslova namazal na chleba, a kdyby ho v cíli nezastavili, dost možná dal jen tak z plezíru ještě jednu rundu. Alespoň si tak spravil chuť za všechny ty urážlivé billboardy „Stop imigrantům a Drahošovi!“. Soňa závod dokončila i přes dramaticky vyhlížející pád. Naproti tomu hladké bylo vítězství Míši Sudové v legendách, ačkoli musela být potrestána penalizací jedné vteřiny za to, že běžela se svého druhu psím spřežením. Náskok ze slalomu si v superveteránech před Pepou Suchým ohlídal i Tomáš Suda, který svůj úspěch postavil především na zmíněném skoku ve slalomu, na který si vyčůraně obul boulařské lyže. Podstatné je, že veškeré soupeření bylo čestné, a i z toho důvodu nakonec jury neuplatnila žádnou penalizaci ani hendikepy za páteční absence (dlužno podotknout, že letos opravdu naposled!!) a výsledky jsou tímto oficiální (ledaže by tam někdo ještě našel kiks, což bychom se divili, kdyby nenašel).

Vás, kdo jste na letošních závodech chyběli, bychom rádi upozornili na fakt, že příští závody budou JUBILEJNÍ DVACÁTÉ!!! Již nyní tak prosím plánujte svou dovolenou i případné plození dalších dětí podle této skutečnosti. Příští vítězové se stanou nesmrtelnými a jejich nevyprané slipy či bombarďáky budou po vzoru hokejových hvězd navždy viset u stropu Bakajdy jako připomínka jejich nikdy nevyčichlé slávy. Jako lákadlo na příští ročník nechť poslouží fotky z ročníku letošního. Do redakce nám již dorazil první sestřih ze sobotního večírku. Pár dní budeme některé z vás malinko vydírat a následně to ještě zkusíme nabídnout serverům www.gay-do-kazde-rodiny.cz a www.prasata.com. Co se neudá, vyvěsíme zde na nástěnku. A nyní již k výsledkům...

Zpět