• Nejbližší akce
  • Všechny
  • Archív

XX. Bakajda Ski Open
(01.02.2019 - 03.02.2019, Bakajda)
Více informací

Běžkařský přejezd
(15.02.2019 - 17.02.2019, Krušné hory - Abertamy)
Více informací

20.10. První podzimní brigáda
10.11. Druhá podzimní brigáda
22.11. Valná hromada
01.12. Mikuláš
14.12. Vánoce Masters
31.12. Silvestr na boudě
01.02. XX. Bakajda Ski Open
15.02. Běžkařský přejezd
16.03. Krkonošská 70
08.03. Dětský BSO
24.05. Jarní brigáda
           Tenisový turnaj Roland Minďos
           Voda s dětma
           Bakajda fotbal tým
           Exxpedice
           Dětská brigáda
           První podzimní brigáda
           Druhá podzimní brigáda

  • Fórum

Libor ml. Nejspíš někde na velký vpravo..

Martina zkus dílnu ...

Michal hfk Libore, o víkendu tam asi pojedu, tak se po ní můžu mrkn...

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Akce → Archív akcí → Rok 2018 → Běžkařský přejezd →

Běžkařský přejezd

16.02.2018 - 18.02.2018, České Žleby, Šumava

  • Pozvánka
  • Reportáž
  • Fotografie

 

Ještě v pátek jsme si mysleli, že jedeme jen na Šumavu, v neděli jsme se ovšem vraceli z úplně jiné galaxie. Příjezd do Českých Žlebů všechno změnil. Byl to bizár od prvních vteřin. Barman zvaný Popelák vstává každý ráno z hrobu a než jde spát, určitě zabije minimálně pět lidí. Jejich pozůstatky můžete v penzionu dobře cítit. Když si chcete dát plzeň, dá vám vybrat, jestli jedenáctku nebo dvanáctku :-o. Když vám zapomene vydat lístek, místo čárky vám pak prodá pivo za dvě retka. Z práce překvapivě dostane padáka už po prvním večírku. Od majitele, který vám v hospodě nezatopí, protože brikety nemaj nožičky a musel by pro ně na benzínku, když venku sněží. Na Šumavě. Dohání to kulinářskou zručností, z nabídky doporučujeme vyhlášenej zmraženej smažák. Jen se to blbě krájí. Ale můžete to zalít vínem, na blbej dotaz „jaké máte víno?“ odpoví lakonicky „bílé a červené“ a má pravdu, víc se o tom říct nedá. Když se do toho ráno vzbudíte s tím, že česká snowboardistka právě vyhrála zlato ve slalomu na lyžích, pojmete podezření, že ani ty panáky včera nebyly úplně čistý. Pak ale přijdete do restaurace, kde všechno od večera zůstalo tak, jak bylo, po stolech se prohání pes a dojídá zbytky z talířů. V tu chvíli se uklidníte. Ano, jste v matrixu. Dojdete si pro lyže a naprcáte na skluznici stoupací vosk. Pak přijdou holky s tím, že chtějí taky naprcat do komory. No fakt. Tak jim to uděláte. Pokud pak ve stopě nejsou spokojený a pořád remcají, netvařte se překvapeně. Od rána se pro situace údivu totiž ujalo nové pořekadlo - čumět jak Ledecká v cíli. Místo toho takový holce jednoduše protáhněte komoru. Pak už je to obvykle dobrý. Velkým hitem dneška jsou běžky se šupinama po délce celé skluznice. Vyrábí je Fišer v kooperaci se Sportenem. Skvěle stoupají, ale dolů se na nich musí dost kmitat. Krom toho se blbě shánějí, jelikož určeny jsou pouze pro oslavence padesátin. Nevadí, ideální náhradou dostupnou pro všechny je nanogrip, obzvláště na suchém prašanu. Zeptejte se Hafika. Fantastický byl především v dlouhých sjezdech, které mu dávaly dost příležitosti mistrovsky mrskat pacičkama, až se mu rosil čumáček. Čumáček se naopak nerosil Toníkovi, který míň zkoumal nanogrip a víc letěl, v sobotu uletěl 30 km a v neděli asi 15 km a vypadal, že by ještě moh. Když to vidíte, jen doufáte, že jste pořád v matrixu...

Myslím, že laťku jsme ani letos neshodili, je čas přejít na další postupnou výšku. Těšme se na příští ročník. A pokud by snad někdo z nezúčastněných měl problém porozumět výše psanému textu, přikládáme stejně jako loni výkladový slovník vybraných novotvarů:

Popelák = smradlavej, špinavej, nalitej a huhlavej bezdomovec, kterej to na jeden večer, a bůhví proč právě ten náš, dotáhl na pozici barmana.

Jedenáctka plzeň = speciál vyrobený na míru pro České Žleby, nejspíš dle receptury Popeláka

Zmraženej smažák = slavnostní menu pro Viktora

Naprcat do komory = aplikovat stoupací vosk do mazací komory na skluznici běžky

Protáhnout holce komoru = rozšířit kamarádce délku mazací komory na skluznici

Čumět jak Ledecká v cíli = divit se, být překvapen

Nanogrip = technologie vyvinutá pro ty, kdo nenávidí skluz

Toník = mimozemšťan

 

Zpět