• Fórum

Sedy Tvle, fotky jako důkaz. Všechno ve vířivým pohybu. Tam s...

Petr K. Míšo, díky za upozornění. Nemám nejmenší tušení, jak se ...

Misa Petre, diky, ale heslo nefunguje..

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Akce → Aktuální akce → XXI. Bakajda Ski Open →

XXI. Bakajda Ski Open

31.01.2020 - 02.02.2020, Bakajda

  • Pozvánka
  • Reportáž
  • Výsledky

 

Přátelé, kamarádi, omlouváme se za zdržení se zveřejněním výsledků letošních lyžařských závodů dospělých, ale jury měla plné ruce práce s přepočítáváním výsledků na základě protestů, které podali všichni účastníci mužské kategorie s výjimkou Hafika. Nyní již jsou výsledky platné a najdete je v odkazu níže ;-).

Staronovým králem Bakajdy se stal Matěj, jenž tak vrátil úder cucákům, kteří se již jednu chvíli zdáli chtíti trůn opanovat navěky. Královnou Bakajdy pro letošní rok je Martina, která přesvědčivě ovládla obě disciplíny. Královnou dámou je Rita, a to přesto že dle rodného listu patří již do kategorie o jeden řád moudřejší. Nechala se omladit, aby nezávodila sama a zvýšila konkurenci mezi dámami, a i tak dokázala v součtu běhu a slalomu zvítězit. Mezi veterány se nejlepším výkonem blýskl Petr Šulc. Stačilo mu k tomu absolvovat trať běhu. Loňský titul Superkrále Bakajdy obhájil Pavel Šír. I on měl cestu k vítězství tentokrát umetenou absencí soupeřů, přesto podal na tratích ceněné výkony. Ostatní kategorie, včetně legend, zůstaly letos prázdné.

Jak je z výše uvedeného patrné, po loňském na účast rekordním ročníku letos přišla obleva. A to nejen účastnická, nýbrž též sněhová. Hraniční sněhové podmínky zapříčinily nutnou úpravu běžecké části závodu, který startoval u křížku a jel se pouze ve směru na Ručičky - muži na Ručičky a zpět a pod kopec a zpět, ostatní kategorie dvakrát pod kopec. K nutnosti úpravy trasy přispěl těsně před startem našich závodů mimo jiné i příjezd dobrovolných hasičů z Hrádku, kteří se na Neratovickou chatu místo pěšky či skútrem vydali offroadem s vysvětlením, že „na to mají povolení“, zanechávajíce za sebou dva hluboké rigoly přímo uprostřed běžecké stopy. Letošní rok je, zdá se, na dementy ve stopě vskutku plodný. Slalom proběhl na naší stráni. Osm centimetrů sněhu sice nebylo moc, ale aspoň se netvořily hlubší brázdy než osm centimetrů jako obvykle. V částečně travním lyžování šokoval Hafik, který v součtu obou kol zajel na setinu shodný čas s Matějem a založil tak zásadní předpoklad též ke skvělému výsledku v kombinaci.

Večírek proběhl klasicky na Zátiší a svou účastí ho oživily i některé letos nezávodící legendy. Personál v hospodě vše zvládl s čistým štítem. Nově nám hráli Kapelníci z Brodu a byli dobří. Tequily se nevypilo tolik, ale to nevadí, ona se nezkazí. Zatímco ve sportovní části dne se střední mužské generaci nástup té dospívající odrazit či oddálit podařilo, zdá se, že se mladí zaměřili na dobývání úplně jiných kót. A tak i v noci bylo na Bakajdě rušno a s kýbly se dveře netrhly. Fotek máme ze závodů málo, nebyl dvorní fotograf, jednu ilustrační (Pepa snad promine) nicméně přikládáme. Skol a těšíme se na příští rok!

Zpět