• Fórum

Sedy Tvle, fotky jako důkaz. Všechno ve vířivým pohybu. Tam s...

Petr K. Míšo, díky za upozornění. Nemám nejmenší tušení, jak se ...

Misa Petre, diky, ale heslo nefunguje..

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Akce → Aktuální akce → Krkonošská 70 →

Krkonošská 70

07.03.2020, Špindlerův Mlýn

  • Pozvánka
  • Reportáž
  • Výsledky

Personální situace v našich A a B týmech byla až do samotného okamžiku startu (a vlastně i po něm) natolik spletitá, že jsme si nedovolovali vás o čemkoliv předem informovat. Fakt je ten, že účast Bakajďáků byla nakonec hojná, třebaže se nám rozplizla netradičně i do jiných kategorií a jiných týmů.

Nejkvalitnější výkon uplynulou sobotu 7.3.2020 předvedl tým Bakajda A, který nakonec startoval ve složení Matěj, Vojta, Vláďa, Pepa Fr. a Ondra Preněk a po vyrovnaném zkušeném výkonu doběhl do cíle na 37. místě v čase 5:52:26 hod. Pochvalu zaslouží především náhradník veterán Vláďa, který se ve vzniklé personální nouzi neotočil pinďourem ke zdi, nýbrž sebevědomě přímo k nám. O pouhých 20 míst za áčkem ;-), tedy na 57. místě v čase 6:47:49 hod., skončilo béčko ve složení Libor, Hafik, Dan S., Bulďa a David Lindr. Původně tedy s béčkem odstartoval Adam. Ten ovšem prodělal noční virózku (výjimečně to s chlastem nemá nic společného), takže když záhy po startu poblil obě hromovské sjezdovky, duchapřítomně telefonicky kontaktoval na start individuální padesátky čekajícího Davida, vyslal ho na trať, cestou mu předal číslo a nechal ho stíhat zbytek týmu. Tato anabáze sice stála béčko asi 20 minut času pročekaných na prvním checkpointu, ve finále ale znamenala propad stejně jen o zhruba 3-4 místa v pořadí. Odměnou pro tým za to byla následná společná hodinka jízdy s později vítězným týmem žen na 50-kilometrové trati. (Věděli jste, že je možné ráno ve čtvrt na sedm nakojit dítě, pak si střihnout padesátku a znovu ho nakojit až odpoledne, až laktátek opadne?). Za bé tým (nebo jak my říkáme: Boe tým) bych rád vyzdvihl Libora, který to odjel s dnou a na práškách a s pozoruhodně stoickým výrazem, Bulďu, který se o své účasti dozvěděl den před závodem, a Davida, který neváhal obětovat osobní ambice i vidinu o 20 km kratší trati a zachránil náš tým před jistým odstoupením.

Po tratích nad Špindlem se ale proháněli i jiní protřelí Bakajďáci. Olda s DJem tentokrát učili lyžovat Kněžmosťáky, není proto divu, že s nimi objeli jen 50 km trasu ;-). Na té si však vedli chlapácky a dokončili závod na 8. místě celkově a 6. místě v kategorii mužů s časem 4:33:26. No a svého zástupce jsme tentokrát měli i v závodě mužů na 50 km individuálně. Štopka to pojal po svém, takže si cestou i dobře popovídal, i zvládl zrecyklovat sem tam nějakou krabičku s džusem, i stihl před cílem, zatímco jeho soupeři zběsile finišovali, s rozvahou mentálně zrekapitulovat právě nabyté zážitky. Možná to není ta úplně nejdůležitější informace, ale do cíle dorazil na 112. místě celkově a 39. místě v kategorii, v čase 5:18:18 hod.

Nezbývá než povzdechnout nad neúčastí našich žen, které se dle mnoha indicií letos v zimě sešly ve vzácně vyrovnané a velmi působivé běžecké formě. Pouze jejich vlastní nerozhodnost je připravila o jistojistou bednu v závodě na 25 km a s tím spojenou věčnou slávu.

Skol a zase za rok!

Zpět