• Nejbližší akce
  • Všechny
  • Archív

Tenisový turnaj Roland Miňďos
(13.06.2020, Bakov nad Jizerou)
Více informací

Bakajda fotbal tým
(01.08.2020, Loučeň, Mcely)
Více informací

  • Fórum

Martin Fr. Ahoj vši.... Dnes jsem přijal hovor od Sedyho, abych se...

Vojta Takze aktualne mame prihlasene na turnaj Rolanda Mindose...

Sedy Hozan a já, jestli teda můj parťák najde boty a raketu. ...

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Aktuality

20.05.  Tenisový turnaj

Miňďův memoriál zná svůj termín a místo: 13.6.2020, tenisový areál V Podstrání v Bakově nad Jizerou. Opět se bude jednat o turnaj ve čtyřhře. Letošní ročník pod organizační taktovkou loňských žampiónů Vojty a Viktora však přináší jednu zajímavou změnu v pravidlech. Smíšený pár bude do souboje s čistě mužským týmem vstupovat vždy s náskokem 2:0. Čistě dámský pár proti čistě mužskému pak s náskokem 3:0. Hypotetický souboj dívčího týmu se smíšeným pak začne výhodou 1:0 pro dívčí tým. Od zavedené novinky si slibujeme větší dramatičnost a napětí. Mužské týmy proti sobě nastoupí vždy za rovného stavu, tedy pokud do toho nepočítáme psychický hendikep... Trénujte a hlaste se Vojtovi. Osobně nebo přes fórum.

13.05.  Brigáda + 40 + 40

Přátelé promořování, jak jistě víte, řádná jarní brigáda oddílu se uskuteční v termínu 22.-24.5.2020. Abychom mohli kvalitně těžit, ježto zima se neptá, co jste dělali v době karantény, potřebujeme každého chytrého. Ti ještě chytřejší se nahlásí Vláďovi dopředu i se soupisem nářadí či dovedností, jež mohou v zájmu obecného blaha nabídnout. O dostatek desinfekce a něco košer covid-free k jídlu se u příležitosti oslavy vstupu do třetí třetiny zralé dospělosti (podle jiných zdrojů též období mladého věku) postarají Martina a Viktor - pánbůh jim to oplať věčným mládím.

01.05.  Turnaj Rolanda Miňďose (edit)

Jistě již netrpělivě vyhlížíte zprávy k dalšímu ročníku Miňďova memoriálu. Informace máme zatím i vzhledem k přetrvávající situaci kusé. Turnaj by se měl nakonec uskutečnit opět v Bakově nad Jizerou, ale vzhledem k tomu, že se zřejmě rozběhnou tenisové soutěže, stále čekáme na volný termín. Preferujeme 13.6., záložní datum je 20.6. Jasno by mělo být zhruba do dvou týdnů. Zatím trénujte!

09.03.  Krkonošská 70 - výsledky

Personální situace v našich A a B týmech byla až do samotného okamžiku startu (a vlastně i po něm) natolik spletitá, že jsme si nedovolovali vás o čemkoliv předem informovat. Fakt je ten, že účast Bakajďáků byla nakonec hojná, třebaže se nám rozplizla netradičně i do jiných kategorií a jiných týmů.

Nejkvalitnější výkon uplynulou sobotu předvedl tým Bakajda A, který nakonec startoval ve složení Matěj, Vojta, Vláďa, Pepa Fr. a Ondra Preněk a po vyrovnaném zkušeném výkonu doběhl do cíle na 37. místě v čase 5:52:26 hod. Pochvalu zaslouží především náhradník veterán Vláďa, který se ve vzniklé personální nouzi neotočil pinďourem ke zdi, nýbrž sebevědomě přímo k nám. O pouhých 20 míst za áčkem ;-), tedy na 57. místě v čase 6:47:49 hod., skončilo béčko ve složení Libor, Hafik, Dan S., Bulďa a David Lindr. Původně tedy s béčkem odstartoval Adam. Ten ovšem prodělal noční virózku (výjimečně to s chlastem nemá nic společného), takže když záhy po startu poblil obě hromovské sjezdovky, duchapřítomně telefonicky kontaktoval na start individuální padesátky čekajícího Davida, vyslal ho na trať, cestou mu předal číslo a nechal ho stíhat zbytek týmu. Tato anabáze sice stála béčko asi 20 minut času pročekaných na prvním checkpointu, ve finále ale znamenala propad stejně jen o zhruba 3-4 místa v pořadí. Odměnou pro tým za to byla následná společná hodinka jízdy s později vítězným týmem žen na 50-kilometrové trati. (Věděli jste, že je možné ráno ve čtvrt na sedm nakojit dítě, pak si střihnout padesátku a znovu ho nakojit až odpoledne, až laktátek opadne?). Za bé tým (nebo jak my říkáme: Boe tým) bych rád vyzdvihl Libora, který to odjel s dnou a na práškách a s pozoruhodně stoickým výrazem, Bulďu, který se o své účasti dozvěděl den před závodem, a Davida, který neváhal obětovat osobní ambice i vidinu o 20 km kratší trati a zachránil náš tým před jistým odstoupením.

Po tratích nad Špindlem se ale proháněli i jiní protřelí Bakajďáci. Olda s DJem tentokrát učili lyžovat Kněžmosťáky, není proto divu, že s nimi objeli jen 50 km trasu ;-). Na té si však vedli chlapácky a dokončili závod na 8. místě celkově a 6. místě v kategorii mužů s časem 4:33:26. No a svého zástupce jsme tentokrát měli i v závodě mužů na 50 km individuálně. Štopka to pojal po svém, takže si cestou i dobře popovídal, i zvládl zrecyklovat sem tam nějakou krabičku s džusem, i stihl před cílem, zatímco jeho soupeři zběsile finišovali, s rozvahou mentálně zrekapitulovat právě nabyté zážitky. Možná to není ta úplně nejdůležitější informace, ale do cíle dorazil na 112. místě celkově a 39. místě v kategorii, v čase 5:18:18 hod.

Nezbývá než povzdechnout nad neúčastí našich žen, které se dle mnoha indicií letos v zimě sešly ve vzácně vyrovnané a velmi působivé běžecké formě. Pouze jejich vlastní nerozhodnost je připravila o jistojistou bednu v závodě na 25 km a s tím spojenou věčnou slávu.

Skol a zase za rok! (Sorry, fotku mám jen boečko)

 

K70 2020 - výsledky

18.02.  Alenka Blažková *17.2.2020

Hlásíme nejnovější přírůstek do bakajďácké rodiny! Včera se Blance a Jankovi Blažkovým narodila dcera Alenka. Jediné, co ústy otce víme (a ono to stačí) je, že je to prostě holka pěkná. Jó holky, holky jsou dobrá věc! A na Bakajdě jich nikdy není dost. Takže vlastně děkujeme a zároveň gratulujeme rodičům a přejeme jim spoustu krásných zážitků!

13.02.  Přejezd - poslední info

Čau lidi, tady jsou finální informace k Přejezdu. Je to ještě o něco jednodušší než DPH na pivo, takže byste to měli pobrat.

Odjezd v pátek 14.2. v 15:00 z Mladé Boleslavi (OMV u Albertu), další zastávkou je v 15:20 Bakov (u Sokolovny). Kdo by nestíhal ani jedno, má šanci ještě v Jičíně, anebo v Hradci, ale musí nám zavolat...

Co se týče polopenze, paní domácí si se mnou trošku zalaškovala, asi to chtěla mít jednoduchý, takže to i proti mé vůli uhrála na kuřecí hody (jestli polské nebo vodňanské, to nevím). Tudíž v pátek k večeři bude kuřecí vývar a pak kuřecí směs na zelenině s opékaným bramborem, v sobotu pak česnečka (předpokládám že na základu z kuřecího vývaru), kuřecí stehno (sorry jako) s rýží a okurek. Komu se to nelíbí, nechť si cestou na benzínce koupí bagetu - sýrový mlsoun, perfektní projímadlo. Obsah snídaně neznám, paní mou žádost o přípravu vajíček taktně přešla, ale má to prý být švédský stůl. Který se ovšem stejně jako švédská trojka může snadno pokazit. (Obzvláště je-li naslepo.)

Co se týče méně podstatné sportovní části zájezdu, něco sněhu kydlo i na Sněžníku, takže projetýho tam je tak na tři přejezdy. Na sobotu se nabízí dvojvarianta pro ambiciózní a umírněné, a to v délce 40/20 km (o moc víc nástupních míst se tam vymyslet nedá) s výletem lanovkou pro umírněné. Ale pečlivě to ještě probereme cestou v autobuse. V neděli zajedeme na Paprsek, tam je variant asi šedesát dva v délkách od 5 do 100 km. Za celý den potkáme max. 1-2 hospody, jejichž kapacity neznám, takže fidorka do kapsy na cestu nemůže vadit...

Povlečení máme. Společenskou místnost nějakou snad taky. Dneska jsem se nově dozvěděl, že naše ubytko funguje přes víkend jako hospoda. Takže s výčepem (Holba, to chceš) a i s nějakým občerstvením (utopenec, brambůrky). Když bude konzumace, prý s námi vydrží třeba i do půlnoci. Jinak chlast a klobásky, kejtičky, syrečky, vokurčičky, brambůrky a jiná chroupátka můžeme mít svoje a zalízt si na společenskou nebo na pokoj. Co vím, měl s námi jet jeden sud. Něco jsem zaslechl i o druhém. Pokud o tom něco víte, ten druhý by mohl být ve světle nových skutečností asi zbytečný, ať necháme něco vydělat domácí. Teoreticky by v sobotu na listu mohlo být i nějaké jiné jídlo, ale rušit individuálně polopenzi po mě nechtějte.

Po několika vlnách dohlášek a zdravotních odhlášek se nám sestava ustálila takto: Martina, Matěj + Andrea, Soukupipina, Vláďa + Lucka, Pepa, Tomáš Bohouš, Karel Bohouš, Olina + Vláďa P., Břetik, Míša, Viktor + Blanka, Bacil, Roman Šimon + Alena Šimonová, Petr + Brigita, Dušan, Šťopa, Petr K. + Vlaďka, Michal P. + Zuzka, Ivča Kys. + kamarádka Hanka, Préňa + Zuzka, Kuba a já.

Skol! Dan S.

11.02.  Dětský BSO - výsledky

O uplynulém víkendu 8.2. se na Bakajdě uskutečnila lyžařská klání naší budoucnosti. Účast byla tak vydatná, že by i Luďkovi spadla brada, a výsledky leckdy pořádně těsné. Běžecká část se už tradičně uskutečnila na stadionu u Skíčka, slalom pak proběhl na stráni u Bakajdy. Všem 23 závodníkům děkujeme za předvedené výkony! Výsledky jednotlivých závodů naleznete v přiloženém dokumentu

Dětský BSO 2020 - výsledky

10.02.  Bakajda Ski Open dospělí - výsledky

Přátelé, kamarádi, omlouváme se za zdržení se zveřejněním výsledků letošních lyžařských závodů dospělých, ale jury měla plné ruce práce s přepočítáváním výsledků na základě protestů, které podali všichni účastníci mužské kategorie s výjimkou Hafika. Nyní již jsou výsledky platné a najdete je v odkazu níže ;-).

Staronovým králem Bakajdy se stal Matěj, jenž tak vrátil úder cucákům, kteří se již jednu chvíli zdáli chtíti trůn opanovat navěky. Královnou Bakajdy pro letošní rok je Martina, která přesvědčivě ovládla obě disciplíny. Královnou dámou je Rita, a to přesto že dle rodného listu patří již do kategorie o jeden řád moudřejší. Nechala se omladit, aby nezávodila sama a zvýšila konkurenci mezi dámami, a i tak dokázala v součtu běhu a slalomu zvítězit. Mezi veterány se nejlepším výkonem blýskl Petr Šulc. Stačilo mu k tomu absolvovat trať běhu. Loňský titul Superkrále Bakajdy obhájil Pavel Šír. I on měl cestu k vítězství tentokrát umetenou absencí soupeřů, přesto podal na tratích ceněné výkony. Ostatní kategorie, včetně legend, zůstaly letos prázdné.

Jak je z výše uvedeného patrné, po loňském na účast rekordním ročníku letos přišla obleva. A to nejen účastnická, nýbrž též sněhová. Hraniční sněhové podmínky zapříčinily nutnou úpravu běžecké části závodu, který startoval u křížku a jel se pouze ve směru na Ručičky - muži na Ručičky a zpět a pod kopec a zpět, ostatní kategorie dvakrát pod kopec. K nutnosti úpravy trasy přispěl těsně před startem našich závodů mimo jiné i příjezd dobrovolných hasičů z Hrádku, kteří se na Neratovickou chatu místo pěšky či skútrem vydali offroadem s vysvětlením, že „na to mají povolení“, zanechávajíce za sebou dva hluboké rigoly přímo uprostřed běžecké stopy. Letošní rok je, zdá se, na dementy ve stopě vskutku plodný. Slalom proběhl na naší stráni. Osm centimetrů sněhu sice nebylo moc, ale aspoň se netvořily hlubší brázdy než osm centimetrů jako obvykle. V částečně travním lyžování šokoval Hafik, který v součtu obou kol zajel na setinu shodný čas s Matějem a založil tak zásadní předpoklad též ke skvělému výsledku v kombinaci.

Večírek proběhl klasicky na Zátiší a svou účastí ho oživily i některé letos nezávodící legendy. Personál v hospodě vše zvládl s čistým štítem. Nově nám hráli Kapelníci z Brodu a byli dobří. Tequily se nevypilo tolik, ale to nevadí, ona se nezkazí. Zatímco ve sportovní části dne se střední mužské generaci nástup té dospívající odrazit či oddálit podařilo, zdá se, že se mladí zaměřili na dobývání úplně jiných kót. A tak i v noci bylo na Bakajdě rušno a s kýbly se dveře netrhly. Fotek máme ze závodů málo, nebyl dvorní fotograf, jednu ilustrační (Pepa snad promine) nicméně přikládáme. Skol a těšíme se na příští rok!

BSO 2020 - výsledky

07.02.  Dětské závody

Kamarádi, omlouvám se, nestíhám. Vyvěšuji na poslední chvíli jen základní info k zítřejším dětským závodům.

Start běhu cca 10:00 hod. dole na stadionu. Slalom po obědě pravděpodobně u Bakajdy.

Výsledky budou snad záhy. Společně s výsledky dospěláckých závodů ;-).

Dan S., tlampač

31.01.  Přejezd Kralický Sněžník

Kamarádi, běžkaři, na zájezd pod Kralický Sněžník je nás přihlášeno 31 kusů. Nominaci uzavírám a ubytovateli upřesňuji rezervaci pokojů. Odjezd je v pátek 14.2. v 15:00 hod. z Mladé Boleslavi (OMV/Albert u dálnice jako vždycky), následuje 15:20 Bakov (před Sokolovnou jako vždycky), to abychom stihli večeři a ještě něco zažít, jsou to přece jen poctivé 4 hodiny jízdy. Tedy v závislosti na frekvenci močení. Pro zapomnětlivé opakuji, že místo ubytování je Chata Nová Seninka (http://www.chatanovaseninka.cz) ve velmi odlehlé obci Nová Seninka. To mimo jiné znamená, že nejedeme přes Prahu, nástupní místa jsou Bakov, do Bolky bychom asi zajet mohli ;-), a pak už jen Hradec. V blízkém okolí ubytování není žádná restaurace ani obchod a na ubytování není možnost vlastního vaření. Pravidla tudíž platí stejná, jako když jedete na Ploučnici, je sice fajn mít cash, ale ještě lepší je mít s sebou sbalený veškerý proviant. Spolehnout se budeme muset na polopenzi, kterou nám poskytne ubytovatel a jejíž formu zatím řeším (vypadá to každý večer na jedno univerzální jídlo, zkusím zajistit něco široce akceptovatelného, jako je guláš z libového nebo řízek, k snídani pak něco víc než jen párek ;-)), obědy někde na cestách, vlastní zásoby brambůrků a Hafikův sud.

 

Účastníci zájezdu jsou: Martina, Matěj, Andrea, Soukupipina, Vláďa, Lucka, Pepa, Martin, Jana Bohoušová, Tomáš Bohouš, Karel Bohouš, Olina, Vláďa P., Břetik, Míša, Viktor, Blanka, Bacil, Roman Šimon, Alena Šimonová, Petr, Brigita, Dušan, Šťopa, Petr K., Vlaďka, Michal P., Zuzka, Ivča Kys. + kamarádka Hanka a já. V sobotu by se na nás navíc měl přijet podívat Kocour.

Cenu zájezdu ještě upřesníme, ale bude to podobné jako vždy. Ubytování včetně polopenze vychází bratru na Kč 550,-/os./noc, něco pak bude stát doprava, na niž členové oddílu budou moci čerpat mírnou dotaci.

Starší