Provozní řád

Pár základních pravidel pro ty, kdo jsou na boudě noví nebo dlouho nebyli nebo si potřebují osvěžit paměť...

PŘED PŘÍJEZDEM NA BOUDU

 • Rezervuj si termín pobytu na webových stránkách nebo ho nahlas hospodáři.

A/ Rezervaci provádí vždy člen oddílu.

B/ V případě pobytu skupiny nečlenů zodpovídá za chování skupiny a dodržování pravidel pobytu člen, který provedl rezervaci.

C/ Pro ubytování o víkendech v zimní sezóně (1.11.-31.3.) platí pravidlo přednostního přihlašování členů. Člen má přednostní právo přihlásit se na víkend do středeční půlnoci, následně je volná kapacita k dispozici pro přihlášení kamarádů mimo oddíl. Pro ubytování v týdnu či mimo zimní sezónu toto pravidlo neplatí.

D/ Respektuj maximální obsazenost boudy, která byla stanovena mimo zápis ústní dohodou členů spolku na VH 2021. Pokud bys svou rezervací v rezervačním systému domluvený počet překročil, odlož svou návštěvu na jiný termín. Omezení kapacity neplatí pro tyto akce: brigáda, silvestr, závody dospělých, dětské závody a případně oslavy narozenin.

 • Ověř si, zda na boudě už někdo není. Pokud vyrážíš první nebo jediný, vyzvedni klíče! U Adama Blažka v Turnově, Zdendy Kasala na Olšině nebo u Martiny Veselé v Boleslavi.
 • Nemoc patří do nížiny! Pokud smrkáš nudle, dusíš se kašlem, bolí tě v krku nebo máš teplotku, zkrátka nejsi ve stavu, aby ses mohl okamžitě postavit na start Krkonošské 70, zůstaň doma a přijeď, až ti bude úplně fajn.
 • Psa či jiného chlupatého miláčka nech doma – jejich přítomnost na boudě není povolena. Výjimku tvoří pobyty uzavřené homogenní skupiny přátel, v tom případě je majitel psa povinen získat výslovný souhlas všech ubytovaných.

POBYT NA BOUDĚ

 • Po příjezdu na boudu zapni hlavní vypínač elektriky. Nachází se v zádveří vedle vypínačů světla. Dojdi do kůlny a otevři kohout plynové lahve.
 • Na chalupě se přezouvej do bačkor!
 • Na postele v ložnicích rozestel prostěradlo a připrav si spacák. Ubytuj se v patře, ložnici v přízemí vedle sušárny jistíme pro ty nejmladší, nebo ty nejstarší, nebo ty nejhlasitější. V případě obsazení boudy skupinou nečlenů zůstává malá ložnice dole vždy volná pro potřeby členů spolku.
 • Potraviny a nealko nápoje uskladni do plechových boxů ve špajzu v přízemí.
 • Topíme v kamnech - ve společenské místnosti výlučně dřevem a palným odpadem, v ostatních prostorách dřevem, palným odpadem a uhlím. Dřevo a uhlí najdeš ve sklepě, průběžně ho doplňuj.
 • Nepalný odpad se sype do košů v zádveří. Zvlášť třídíme plasty, hliník, tetrapak a sklo. Osvícení lidé jsou schopni většinu svého odpadu rovnou odvézt – to platí především o skle.
 • Vodovod v chalupě nenajdeš. Zato vedle sporáku najdeš hliníkové konve a venku před boudou studánku, z níž vodu do konví načerpáš. Vodu můžeš průběžně ohřívat ve velkém hrnci na kamnech ve společenské místnosti.
 • Sprchu nemáme. K mytí slouží studánka a jezírko před chalupou. Děti lze umýt ve škopku.
 • Vaří se na plynovém sporáku a to co nejúsporněji. Mikrovlnku nemáme, rychlovarnou konvici ano. Vařte jednoduchá jídla a klidně společně. Nejlépe jen ohřívej jídla doma připravená. Ohřívat je možné i na kamnech. Pro přípravu kávy máme erární moka konvičku, chovej se k ní jako k vlastní.
 • Potraviny, které najdeš v kuchyňské lince či nad sporákem (cukr, sůl, olej, čaje, káva atd.) jsou ti k dispozici.
 • Nádobí myjí a utírají dobrovolníci a to genderově vyváženým způsobem. Od roku 2020 máme na Bakajdě ze dřezu vyvedený odpad, takže s kýblem ven už nemusíš. Platí pravidlo úklidu a umytí nádobí na konci večírku, než jdeš spát. Stejně tak nenecháváme na stole nádobí a jídlo od snídaně či oběda, když vyrážíme ven.
 • V chalupě je suché WC. Hajzlpapír v krizi najdeš ve skříňce v chodbičce před záchodem. Pokud bereš poslední, doplň další z dílny v patře nebo dokup. Pro malé děti je v předsíňce nočník.
 • Nekuř cigarety, doutníky ani trávu v žádných prostorách Bakajdy, pouze před chalupou. Vajgl buď spolkni, nebo hoď do popeláku na zápraží, nikoliv na stráň.
 • Na boudě není televize. Nevoz na chalupu notebook ani tablet. Mobil na noc zaparkuj na společenské místnosti pod fotkou Bakajdy a ideálně zcela vypni, rozhodně s ním večer nepruď v ložnici!
 • Vlek se zapíná v horní nebo dolní stanici a občas se přitom zapomene, že hlavní vypínač přívodu elektrického proudu je v chalupě na sušárně. Na vleku se nejlíp jezdí s pomocí kotviček, které jsou uskladněné v přízemí na malé ložnici vedle sušárny. Vlek nelze používat bez dozoru proškolené a k provozování vleku oprávněné osoby.
 • V zimě oblečení a výstroj (přeskáče, boty na běžky, rukavice) sušíme na sušárně, nikoliv na společenské místnosti. Oblečení ihned po usušení odnes. Lyže, běžky, prkna a hůlky skladuj po dobu pobytu ve stojanu na chodbě.
 • Pokud objevíš nějakou závadu či nedostatek, pokus se ji odstranit. Není-li to v tvých silách, informuj správce boudy (Zdenda Kasal, Aleš Suchý) telefonicky nebo prostřednictvím fóra (třeba problém dokáže vyřešit někdo, kdo se právě na boudu chystá).

ODJEZD Z CHALUPY

 • Před odjezdem se zapiš do knihy ubytovaných, která se nachází v horní polici u malého stolku na společenské místnosti. Povinné údaje jsou jméno a příjmení, datum narození, bydliště, datum příjezdu a odjezdu a výpočet částky k úhradě dle ceníku.
 • Zaplať do připravené kasy (obvykle sklenice). Pokud odjíždíš jako poslední, seber prachy, knihu ubytovaných a společně s klíči vše předej hospodáři.
 • Ukliď!

A/ Vyber popel z kamen a vysyp ho do plechového sudu na zápraží. Pokud je sud plný, vysyp jeho obsah do popeláku za chalupou. Zkontroluj všechna kamna.

B/ Připrav dřevo a uhlí. Nasekej třísky pro zátop.

C/ Zameť, vytři, vykliď špajz a umyj nádobí. Košťata, hadry a kýble najdeš v chodbičce před záchodem.

D/ Cos nesnědl nebo nevypil, to si buď odvez, nebo nacpi do své skříňky na půdě. Nenechávej nic v kuchyni ani ve špajzu, každej má dost svýho!

E/ Odvez si snadno odvozitelné vlastní odpadky (např. flašky od chlastu, když už sis je dokázal přivézt). Ujisti se, zda není potřeba odvézt také pytle se společným odpadem či barel se sklem. V měsících mimo zimní sezonu je kompletní odvoz odpadků po každém turnusu či víkendu naprostá nutnost!!

D/ Lyže, prkna a jinej cajk si odvez domů nebo odnes na půdu.

Na úklidu se podílí všichni ubytovaní, nejen ti poslední. Pokud odjíždíš první, stírat asi nebudeš, ale zamést, nachystat dřevo nebo odvézt odpadky zvládneš.

 • Vypni přívod plynu do sporáku a hlavní vypínač elektriky v zádveří.
 • Zavři okenice a zamkni chalupu. Klíče předej nejlépe členovi výboru, od kterého sis je vypůjčil, případně hospodáři.

Dřevěný muž (2011)

Přihlásit

Bakajda fotbal tým (2013)

Přihlásit

Vzpomínka na kamarády (2023)

Přihlásit

XIX. BSO 2018 (2018)

Přihlásit

Běžkařský přejezd 2016 (2016)

Přihlásit

Memoriál Hanče a Vrbaty (2013)

Přihlásit

Běžkařský přejezd Kralický Sněžník (2020)

Přihlásit

XV. Bakajda Ski Open (2014)

Přihlásit

Zapíjení Jonáše (2010)

Přihlásit

Silvestr (2018)

Přihlásit

Vzpomínka na Minďu (2013)

Přihlásit

Mikuláš na boudě (2011)

Přihlásit

Bakajda Ski Open (2011)

Přihlásit

XV. Bakajda Ski Open (2014)

Přihlásit

Bakajda Ski Open 2023 (2023)

Přihlásit

Přejezd Krkonoše (2024)

Přihlásit

Voda - Ploučnice (2012)

Přihlásit

Silvestr 2011 (2011)

Přihlásit

XX. Bakajda Ski Open (2019)

Přihlásit

Silvestr (2018)

Přihlásit

Dětský Bakajda Ski Open (2013)

Přihlásit

Krkonošská 70 (2008)

Přihlásit

Tenisový turnaj Roland Minďos (2012)

Přihlásit

Běžkařský přejezd Krušné hory (2019)

Přihlásit

Krkonošská 70 2012 (2012)

Přihlásit

Bakajda fotbal tým (2011)

Přihlásit

Memoriál Hanče a Vrbaty (2013)

Přihlásit

Přejezd Krkonoše (2024)

Přihlásit

Letní brigáda - montáž vleku (2023)

Přihlásit

Dětský BSO 2014 (2014)

Přihlásit

Běžkařský přejezd Krušné hory (2019)

Přihlásit

Přejezd Krkonoše (2024)

Přihlásit

Zima na Bakajdě 2012 (2012)

Přihlásit

Dřevěný muž (2011)

Přihlásit

Běžkařský přejezd Krušné hory (2019)

Přihlásit

Voda 2011 - Jizera (2011)

Přihlásit

Bakajda fotbal tým (2020)

Přihlásit

Silvestr 2007 (2007)

Přihlásit

Bakajda fotbal tým (2011)

Přihlásit

Silvestr 2011 (2011)

Přihlásit

XV. Bakajda Ski Open (2014)

Přihlásit

Vánoce Masters (2021)

Přihlásit

Vzpomínka na Minďu (2013)

Přihlásit

Dětský BSO 2017 (2017)

Přihlásit

Dětský BSO 2023 (2023)

Přihlásit

XI. Bakajda Ski Open (2010)

Přihlásit

Běžkařský přejezd 2023 - Božídarsko (2023)

Přihlásit

XV. Bakajda Ski Open (2014)

Přihlásit

Silvestr (2012)

Přihlásit

Voda (2009)

Přihlásit