• Fórum

Sedy Tak asi by taky bylo fér říct s předstihem, že si David ...

Předseda Když jsme u těch zásluh, tak celkem 12 členek a členů re...

Vojta Davidovi palec nahoru!! To je mega uspech, ktery nema ob...

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Aktuality

04.08.  Vítězná Loučeň 2020

Ještě ráno před samotným letošním vystoupením Bakajda fotbal týmu při přátelském utkání proti domácímu celku Mcel by si těžko někdo vsadil, že se nastávající zápas zapíše se do našich análů skutečně zlatým písmem. Slunce sice svítilo a ptáci zpívali, ale naše duše byly spíše temné, nohy těžké a hlavy zakalené. Nakonec ale bylo vše jinak. Díky pátečnímu večírku na nás tlak okamžiku nedokázal dosednout a díky dvěma vypsaným předzápasovým tréninkům se nám podařilo formu vyladit do té míry, že jsme soupeře tentokrát nejen přehráli fotbalově, ale v druhé půlce zápasu dokonce i přeběhali. Nemalou měrou se na tom, pravda, podepsala účast nových posil, nicméně ani matadoři tentokrát nezůstávali pozadu. Výsledkem je vítězství 3:2, které se na první pohled nemusí zdát až tak přesvědčivé, ovšem očití svědkové potvrdí, že obraz hry byl jednoznačný. Dopustili jsme se pouze dvou hrubých minel, kterými jsme soupeři bohužel věnovali dva góly, jinak jsme mcelský tým nepustili prakticky k jediné kloudné střele. Naopak mít větší herní jistotu v zakončení a proměnit všechny tutové šance (4x zcela sami na gólmana, 2x sami před bránou), mohli jsme v počtu vstřelených branek atakovat číslo výrazně převyšující konečné skóre.

Zhruba v desáté minutě jsme poprvé profitovali z povedené útočné akce, kdy Vojta využil přetaženého centru, lišácky si odstoupil od obránce, který balon podskočil, a z vápna střelou z voleje pod břevno, „jaká se nevidí ani v divizi“ (citace rozhodčího), poslal náš celek do vedení. Povedený úvod přinesl na naše kopačky tolik potřebnou jistotu. Akce střídala akci a ke spokojenosti chyběl tu pouze větší klid v zakončení, onde silnější slabší noha. A tak přišel trest. Při ojedinělé akci soupeře v našem vápně přišel sled dvou hraničních soubojů se mcelským útočníkem, které rozhodčí zřejmě sečetl a nařídil proti nám pokutový kop. S ním si mcelský gólman poradil na jedničku, když balon s dostatečnou razancí umístil tak blízko k tyči, že by na něj náš čahoun Vláďa nedosáhl, ani kdyby po něm skočil. Poločas tak skončil remízou.

Druhá půle začala ve znamení vzájemného oťukávání, které vyvrcholilo několika našimi střeleckými pokusy v soupeřově vápně, z nichž se nakonec ujal až ten Kuby Šulce. Technickou střelu mířenou na pravou tyč zblokoval obránce domácích a ta s obrovskou falší zapadla přesně k brankářově levé tyči. 2:1. V tuto chvíli se již zdálo, že náš tým začíná zápasu dominovat. Domácím se zranili dva celkem použitelní hráči, zatímco na naší straně si lýtko přetrhla pouze posila Vojta Holeček. A zatímco my jsme měli náhrady adekvátní, soupeř nikoliv. Jejich stoper se stále častěji vydával na kombinační výlety dopředu a jejich obrana hořela. Právě v této fázi zápasu jsme promarnili nejvíce ložených příležitostí. A tak opět přišel trest. Po zaváhání v obraně po překopnutém balonu jsme soupeři na našem malém vápně doslova nabídli balon ke skórování. 2:2. Nebyl by to ovšem tým Bakajdy, aby propadl trudomyslnosti a ustal v dobývání soupeřova území. Když se k jednomu z námi zahrávaných rohů postavil benjamínek týmu Honzík Kasal, hvězda týmu Vojta Malina ho počastoval nadzdviženým obočím a dotazem: „Dokopneš tam?“. Honzík se sebejistotou zrcadlící svého dědu jen suše odvětil: „Tak se dívej.“ Vzápětí se od rohového praporku vznesl prudký střílený centr do malého vápna, který k překvapení všech – především soupeřova gólmana – zapadl rovnou až k zadní tyči. 3:2. Ve zbytku zápasu náš tým sice pokračoval ve festivalu promarněných šancí, ale míč jsme mcelským na kopačky příliš nepůjčovali. Prostor před vlastní brankou jsme s přehledem čistili a rozehrávali kombinačně i ve chvílích, kdy jsme si mohli připadat pod tlakem. Tak jak se na moderní světový fotbal sluší. Netrvalo dlouho a rozhodčí zápas ukončil a mezi našimi fanoušky mohla propuknout vítězná euforie, okořeněná děkovačkou celého týmu.

Jestli si myslíte, že tím výčet vynikajících výkonů našeho družstva pro ten den skončil, jste na velkém omylu. Jelikož se zápas tentokrát hrál již od 10:30 hod., nikoliv odpoledne, jak bývalo zvykem, mohli jsme po poledni vyrazit s dětmi k rybníku Jíváku nedaleko Loučeně, kde se i za účasti rodinných příslušníků odehrál slavnostní vítězný oběd. Někteří z nás se pak věnovali sledování zde probíhajícího volejbalového turnaje, nebo alespoň jeho dámské části, přičemž jsme nakonec zavrhli nabízející se myšlenku rozcupovat na závěr dne ještě vítězné volejbalové mužstvo. Některé z našich dětí se nicméně přihlásily do chystaného běžeckého závodu v okolí rybníka. Zajímavý závod ve stylu přespolního běhu, který obsahoval brodění vodou, házení šišek na cíl či přenášení špalků, nicméně trochu zkalilo organizační diletantství pořadatelů. Ještě pár minut před startem nebyl nikdo schopen říci, o jaký typ závodu se bude jednat, po samotném startu pak pořadatelé na trati naháněli děti a snažili se je instruovat, kudy vede nedostatečně značená trať, a to leckdy bizarními pokyny jako např. „držte se v tom koridoru“, s pochopením čehož mělo několik čtyřletých dětí kupodivu problém. My jsme měli největší zastoupení ve střední věkové kategorii, kde mezi dívkami startovaly Terezka, Jolanka a Julinka a mezi kluky Viton a Miky. Závod byl dlouhý jistě nějakých 1500 m a celý vedl v terénu včetně výše zmíněných disciplín. Pořadatelský chaos však bohužel vládl i v cíli, kdy jasně vítěznou Terezku rozhodčí nezaznamenali a nakonec ji vyhlásili, bůhví proč, na čtvrtém místě. Aby ji po upozornění posunuli na první místo a na čtvrté se snad snažili umístit Jolanku nebo jak, která ale zase doběhla až za pátou Julinkou a navíc by děvčat na prvních pěti místech pak bylo šest. My tedy s jistotou víme, že Terezka zvítězila, a pak se domníváme, že Julinka obsadila možná páté a Jolanka možná šesté místo. Ruku do Jíváku bychom za to ovšem nedali. Podobně v kategorii chlapců skončil Miky podle pořadatelů někde za pátým místem, ačkoliv my jsme se shodli, že ještě 100 m před cílem jsme ho mezi chlapci registrovali s náskokem na čtvrtém místě. Nevadí. Co víme s jistotou a čeho si všimli i pořadatelé, je, že v závodě díky mohutnému a dramatickému finiši doběhl na děleném prvním místě Vincent Antonín (a tentokrát to nebyla chyba pořadatelů, že by vyhlásili Vincenta a Antonína, opravdu tam byl ještě jeden kluk :-). O dost přehlednější to pak bylo v kategorii starších dětí, které měly trať ztíženou například i významně delším broděním, kde byl na pátém místě vyhlášen (a snad tak tedy i doběhl) Tobik Veselý. Jeho výkon je o to hodnotnější, že do starší kategorie proklouzl jen o pár dní a byl tak ve startovním poli nejmladším závodníkem. Gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci tak letos patří nejen dospělákům, ale také naší zářné budoucnosti.

Zvláštní poděkování směřuje tradičně Lucce a bratřím Frenclům za pohoštění a zázemí na Loučeni, které bylo letos ještě zpestřeno oslavou Martinových padesátin. Martinovi touto cestou ještě jednou gratulujeme a zpětně litujeme i jedné jeho nevyužité šance ve fotbalovém zápase a tím i promarněné šance stát se prvním skórujícím padesátníkem v historii Bakajda fotbal týmu.

21.07.  Baruška Mikulová *19.7.2020

Soukolí dějin jsou neúprosná. Generace mladých dospějí, vydají ze sebe to nejlepší, aby pak pozvolna ustoupily zase těm mladším. Vítáme mezi sebou Barču, která, ač nevědomě, přišla na svět jako zvěstovatel toho, že jedna taková generace, jejíž skutky se ještě včera měřily silou, se nyní vydává na cestu dozrání k moudrosti, zatímco ta jiná se teď hlásí k veslům a ujímá se kormidla. Blahopřejeme Barunce, že se narodila tak skvělým rodičům. Blahopřejeme Adélce a Jardovi, že mají tak překrásné mimčo... Byť tedy dle dostupných informací zatím není jasné, ze kterého z nich Baruška pobrala více podoby... Někdo tak v přiložené fotce možná spatří malou Adélku před čtvrt stoletím, jak trpělivě vyčkává, kdy už se konečně tatík vrátí z Reichu a přiveze nějaké marky na přesnídávku... Pozorný divák se ovšem nenechá splést prvním dojmem a ve spokojeném výrazu malé princezny následně odhalí také nápadnou reminisinscenci Jarinovy tváře zabalené do spacáku v Blažimi u ohně... Ať tak či tak, my si přejeme, aby Barunka byla krásná jako maminka a chlastala jako tatínek, celé rodince pak přejeme hodně zdraví a lásky a těšíme se na shledání!

14.06.  Výsledky tenisového turnaje

Prestižní Miňďův memoriál na bakovských dvorcích i letos ovládla dvojice Malina brothers, když - stejně jako loni - neztratila cestou za titulem ani jeden zápas. Na druhý nejvyšší stupínek pomyslně vystoupali bratři Blažkovi, kteří tak dali zapomenout na loňský rozpačitý ročník a svým výkonem oprášili dávno zašlou... no, zůstaňme u toho, že prostě něco oprášili. Na krásném třetím místě skončila sympatická dvojice Martina+DJ, předvádějící divácky atraktivní útočný tenis. V přímém souboji o druhý flek s Blažkovými podlehli až v samotném tie-breaku. A přesto, že dle upravených pravidel vstupovali coby smíšený tým do většiny zápasů s náskokem 2:0, by s největší pravděpodobností brali třetí místo, i kdyby žádným způsobem zvýhodněni nebyli. Čtvrté místo vybojovala dvojice Hozan+Sedy coby živá ukázka toho, že ani relativně stabilní psychikou nepřečůráš fatálně labilní tenis. Na pátém místě skončili naturalizovaní Pražáci z Moravy Matcha s Ventilkem, kteří téměř v každém zápase srdnatě kousali, jen se nakonec asi neprokousali k vítězství tolikrát, kolikrát by si sami přáli. Šesté místo bere trojice Libor + Petr z Veselé + Bacil. Bacil, který nemohl nastoupit kvůli zdravotní indispozici Karla Blažka a přijel na turnaj v pozici diváka a náhradníka, se do hry dostal už ve třetím kole poté, co Libora kvůli zdravotní indispozici opustil Petr. Dvojice v prvním i druhém složení předváděla pohledný tenis, o kterém by se však ve výsledku dalo říci to samé, co padlo již výše, k pevným nervům přidat v rozhodujících okamžicích pevnější ruku. Na sedmém místě se umístila smíšená dvojice ve složení Ivča Kys.+Ondra Kys. Ondra na poslední chvíli zaskočil za původně nominovaného taťku Oldu, kterému seklo v zádech, a to v takové míře, že i při samotném pohledu na něj se ostatní hráči a diváci chytali za kříž. Ondra tak alespoň za pomoci matadorky mamky nakoukl do světa světového tenisu a v budoucnu o něm určitě ještě uslyšíme.

I přesto, že turnaj proběhl v poklidném a přátelském duchu, prakticky ihned po skončení turnaje se v kuloárech začalo hlasitě spekulovat o údajném sportovním rozchodu tolik úspěšné a srandovní dvojice bratří Malinových. Důvody známé nejsou, hovoří se o ztrátě motivace, vyhoření, ale i o sebeuspokojení či naopak neuspokojení. Podle důvěryhodného zdroje obeznámeného se situací však již dokonce mělo dojít k úvodnímu jednání mezi jedním z vítězů a jiným, také již ne tak mladým ale stále ještě dost talentovaným tenistou. Pokud se tyto domněnky potvrdí, není vyloučeno, že se dočkáme malého personálního zemětřesení s celou lavinou přechodů a přeběhů v jednotlivých týmech. Aktuálně nepřehledný vývoj budeme bedlivě sledovat a veškeré novinky ze světa bakajďáckých bílých lajn vám přineseme jako první!

Díky klucím Malinovým za organizaci, účastníkům za výkony a nebývale široké divácké návštěvě za podporu!

Výsledky turnaje Rolanda Miňďose 2020: 1. Vojta+Viktor, 2. Adam+Janek, 3. Martina+DJ, 4. Hozan+Sedy, 5. Matcha+Ventilek, 6. Libor+Petr/Bacil, 7. Iva+Ondra Kys.

20.05.  Tenisový turnaj

Miňďův memoriál zná svůj termín a místo: 13.6.2020, tenisový areál V Podstrání v Bakově nad Jizerou. Opět se bude jednat o turnaj ve čtyřhře. Letošní ročník pod organizační taktovkou loňských žampiónů Vojty a Viktora však přináší jednu zajímavou změnu v pravidlech. Smíšený pár bude do souboje s čistě mužským týmem vstupovat vždy s náskokem 2:0. Čistě dámský pár proti čistě mužskému pak s náskokem 3:0. Hypotetický souboj dívčího týmu se smíšeným pak začne výhodou 1:0 pro dívčí tým. Od zavedené novinky si slibujeme větší dramatičnost a napětí. Mužské týmy proti sobě nastoupí vždy za rovného stavu, tedy pokud do toho nepočítáme psychický hendikep... Trénujte a hlaste se Vojtovi. Osobně nebo přes fórum.

13.05.  Brigáda + 40 + 40

Přátelé promořování, jak jistě víte, řádná jarní brigáda oddílu se uskuteční v termínu 22.-24.5.2020. Abychom mohli kvalitně těžit, ježto zima se neptá, co jste dělali v době karantény, potřebujeme každého chytrého. Ti ještě chytřejší se nahlásí Vláďovi dopředu i se soupisem nářadí či dovedností, jež mohou v zájmu obecného blaha nabídnout. O dostatek desinfekce a něco košer covid-free k jídlu se u příležitosti oslavy vstupu do třetí třetiny zralé dospělosti (podle jiných zdrojů též období mladého věku) postarají Martina a Viktor - pánbůh jim to oplať věčným mládím.

01.05.  Turnaj Rolanda Miňďose (edit)

Jistě již netrpělivě vyhlížíte zprávy k dalšímu ročníku Miňďova memoriálu. Informace máme zatím i vzhledem k přetrvávající situaci kusé. Turnaj by se měl nakonec uskutečnit opět v Bakově nad Jizerou, ale vzhledem k tomu, že se zřejmě rozběhnou tenisové soutěže, stále čekáme na volný termín. Preferujeme 13.6., záložní datum je 20.6. Jasno by mělo být zhruba do dvou týdnů. Zatím trénujte!

09.03.  Krkonošská 70 - výsledky

Personální situace v našich A a B týmech byla až do samotného okamžiku startu (a vlastně i po něm) natolik spletitá, že jsme si nedovolovali vás o čemkoliv předem informovat. Fakt je ten, že účast Bakajďáků byla nakonec hojná, třebaže se nám rozplizla netradičně i do jiných kategorií a jiných týmů.

Nejkvalitnější výkon uplynulou sobotu předvedl tým Bakajda A, který nakonec startoval ve složení Matěj, Vojta, Vláďa, Pepa Fr. a Ondra Preněk a po vyrovnaném zkušeném výkonu doběhl do cíle na 37. místě v čase 5:52:26 hod. Pochvalu zaslouží především náhradník veterán Vláďa, který se ve vzniklé personální nouzi neotočil pinďourem ke zdi, nýbrž sebevědomě přímo k nám. O pouhých 20 míst za áčkem ;-), tedy na 57. místě v čase 6:47:49 hod., skončilo béčko ve složení Libor, Hafik, Dan S., Bulďa a David Lindr. Původně tedy s béčkem odstartoval Adam. Ten ovšem prodělal noční virózku (výjimečně to s chlastem nemá nic společného), takže když záhy po startu poblil obě hromovské sjezdovky, duchapřítomně telefonicky kontaktoval na start individuální padesátky čekajícího Davida, vyslal ho na trať, cestou mu předal číslo a nechal ho stíhat zbytek týmu. Tato anabáze sice stála béčko asi 20 minut času pročekaných na prvním checkpointu, ve finále ale znamenala propad stejně jen o zhruba 3-4 místa v pořadí. Odměnou pro tým za to byla následná společná hodinka jízdy s později vítězným týmem žen na 50-kilometrové trati. (Věděli jste, že je možné ráno ve čtvrt na sedm nakojit dítě, pak si střihnout padesátku a znovu ho nakojit až odpoledne, až laktátek opadne?). Za bé tým (nebo jak my říkáme: Boe tým) bych rád vyzdvihl Libora, který to odjel s dnou a na práškách a s pozoruhodně stoickým výrazem, Bulďu, který se o své účasti dozvěděl den před závodem, a Davida, který neváhal obětovat osobní ambice i vidinu o 20 km kratší trati a zachránil náš tým před jistým odstoupením.

Po tratích nad Špindlem se ale proháněli i jiní protřelí Bakajďáci. Olda s DJem tentokrát učili lyžovat Kněžmosťáky, není proto divu, že s nimi objeli jen 50 km trasu ;-). Na té si však vedli chlapácky a dokončili závod na 8. místě celkově a 6. místě v kategorii mužů s časem 4:33:26. No a svého zástupce jsme tentokrát měli i v závodě mužů na 50 km individuálně. Štopka to pojal po svém, takže si cestou i dobře popovídal, i zvládl zrecyklovat sem tam nějakou krabičku s džusem, i stihl před cílem, zatímco jeho soupeři zběsile finišovali, s rozvahou mentálně zrekapitulovat právě nabyté zážitky. Možná to není ta úplně nejdůležitější informace, ale do cíle dorazil na 112. místě celkově a 39. místě v kategorii, v čase 5:18:18 hod.

Nezbývá než povzdechnout nad neúčastí našich žen, které se dle mnoha indicií letos v zimě sešly ve vzácně vyrovnané a velmi působivé běžecké formě. Pouze jejich vlastní nerozhodnost je připravila o jistojistou bednu v závodě na 25 km a s tím spojenou věčnou slávu.

Skol a zase za rok! (Sorry, fotku mám jen boečko)

 

K70 2020 - výsledky

18.02.  Alenka Blažková *17.2.2020

Hlásíme nejnovější přírůstek do bakajďácké rodiny! Včera se Blance a Jankovi Blažkovým narodila dcera Alenka. Jediné, co ústy otce víme (a ono to stačí) je, že je to prostě holka pěkná. Jó holky, holky jsou dobrá věc! A na Bakajdě jich nikdy není dost. Takže vlastně děkujeme a zároveň gratulujeme rodičům a přejeme jim spoustu krásných zážitků!

13.02.  Přejezd - poslední info

Čau lidi, tady jsou finální informace k Přejezdu. Je to ještě o něco jednodušší než DPH na pivo, takže byste to měli pobrat.

Odjezd v pátek 14.2. v 15:00 z Mladé Boleslavi (OMV u Albertu), další zastávkou je v 15:20 Bakov (u Sokolovny). Kdo by nestíhal ani jedno, má šanci ještě v Jičíně, anebo v Hradci, ale musí nám zavolat...

Co se týče polopenze, paní domácí si se mnou trošku zalaškovala, asi to chtěla mít jednoduchý, takže to i proti mé vůli uhrála na kuřecí hody (jestli polské nebo vodňanské, to nevím). Tudíž v pátek k večeři bude kuřecí vývar a pak kuřecí směs na zelenině s opékaným bramborem, v sobotu pak česnečka (předpokládám že na základu z kuřecího vývaru), kuřecí stehno (sorry jako) s rýží a okurek. Komu se to nelíbí, nechť si cestou na benzínce koupí bagetu - sýrový mlsoun, perfektní projímadlo. Obsah snídaně neznám, paní mou žádost o přípravu vajíček taktně přešla, ale má to prý být švédský stůl. Který se ovšem stejně jako švédská trojka může snadno pokazit. (Obzvláště je-li naslepo.)

Co se týče méně podstatné sportovní části zájezdu, něco sněhu kydlo i na Sněžníku, takže projetýho tam je tak na tři přejezdy. Na sobotu se nabízí dvojvarianta pro ambiciózní a umírněné, a to v délce 40/20 km (o moc víc nástupních míst se tam vymyslet nedá) s výletem lanovkou pro umírněné. Ale pečlivě to ještě probereme cestou v autobuse. V neděli zajedeme na Paprsek, tam je variant asi šedesát dva v délkách od 5 do 100 km. Za celý den potkáme max. 1-2 hospody, jejichž kapacity neznám, takže fidorka do kapsy na cestu nemůže vadit...

Povlečení máme. Společenskou místnost nějakou snad taky. Dneska jsem se nově dozvěděl, že naše ubytko funguje přes víkend jako hospoda. Takže s výčepem (Holba, to chceš) a i s nějakým občerstvením (utopenec, brambůrky). Když bude konzumace, prý s námi vydrží třeba i do půlnoci. Jinak chlast a klobásky, kejtičky, syrečky, vokurčičky, brambůrky a jiná chroupátka můžeme mít svoje a zalízt si na společenskou nebo na pokoj. Co vím, měl s námi jet jeden sud. Něco jsem zaslechl i o druhém. Pokud o tom něco víte, ten druhý by mohl být ve světle nových skutečností asi zbytečný, ať necháme něco vydělat domácí. Teoreticky by v sobotu na listu mohlo být i nějaké jiné jídlo, ale rušit individuálně polopenzi po mě nechtějte.

Po několika vlnách dohlášek a zdravotních odhlášek se nám sestava ustálila takto: Martina, Matěj + Andrea, Soukupipina, Vláďa + Lucka, Pepa, Tomáš Bohouš, Karel Bohouš, Olina + Vláďa P., Břetik, Míša, Viktor + Blanka, Bacil, Roman Šimon + Alena Šimonová, Petr + Brigita, Dušan, Šťopa, Petr K. + Vlaďka, Michal P. + Zuzka, Ivča Kys. + kamarádka Hanka, Préňa + Zuzka, Kuba a já.

Skol! Dan S.

11.02.  Dětský BSO - výsledky

O uplynulém víkendu 8.2. se na Bakajdě uskutečnila lyžařská klání naší budoucnosti. Účast byla tak vydatná, že by i Luďkovi spadla brada, a výsledky leckdy pořádně těsné. Běžecká část se už tradičně uskutečnila na stadionu u Skíčka, slalom pak proběhl na stráni u Bakajdy. Všem 23 závodníkům děkujeme za předvedené výkony! Výsledky jednotlivých závodů naleznete v přiloženém dokumentu

Dětský BSO 2020 - výsledky

Novější  Starší