• Nejbližší akce
  • Všechny
  • Archív

Dětský BSO
(08.03.2019 - 10.03.2019, Bakajda)
Více informací

Krkonošská 70
(16.03.2019, Špindlerův Mlýn)
Více informací

20.10. První podzimní brigáda
10.11. Druhá podzimní brigáda
22.11. Valná hromada
01.12. Mikuláš
14.12. Vánoce Masters
31.12. Silvestr na boudě
01.02. XX. Bakajda Ski Open
15.02. Běžkařský přejezd
16.03. Krkonošská 70
08.03. Dětský BSO
24.05. Jarní brigáda
           Tenisový turnaj Roland Minďos
           Voda s dětma
           Bakajda fotbal tým
           Exxpedice
           Dětská brigáda
           První podzimní brigáda
           Druhá podzimní brigáda

  • Fórum

Vlaďka Ahoj, po opět moc vydařené akci vkládám odkaz na nějako...

Martin Fr. Ahoj vši, kteří se chystáte na víkendovou Bakajda přejez...

DAn Tak se mi to nezdálo, nevěřil jsem vlastním očím

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Aktuality

05.06.  Koncert před turnajem

Tak jo, šuškalo se něco o tom pátečním koncertu. Njn, hraju s kapelkou v pátek v předvečer turnaje jako na potvroru na Malé Skále. V Maloskalským pivovaru a restauraci. Na terásce. Je to určitě určitá možnost, jak si vylepšit psychickou pohodu před samotným turnajem. Pro některé labilnější hráče by to měla být povinnost. Maloskalské pivo totiž ožírá jak sviň. Dále je to jedinečná šance pro všechny hecíře, co do mě na boudě hučej "Sedy, tak zahraj něco." Zahraju. Společně vystoupí ještě výbornej písničkář Tamdoletma. To chcete. No a dojedou to prej kucí z Firebeatu (Vláďa Fr. s.č. - bicí, Hafik - zpěv, Matěj - gitára), když ne na terase, tak určitě u ohně. Takže kdybyste chěl někdo přijet a zároveň už z pátku na sobotu přespat v areálu Rolanda Miňďose, což se dost nabízí, dejte mi do pátku dopoledne vědět, zkusil bych to s paní od tenisu nějak domluvit.

Sedy, nástěnkář, příležitostný muzikant

04.06.  Tenisový turnaj Rolanda Miňďose - update

Nazdar pinkalisti, doufam, ze trenujete a nebo aspon sledujete tu antukovou zalezitost v Parizi, letos se na ty nase holky obzvlast hezky kouka (pozn. redakce: text byl psán před víkendem). A co teprv ten oblecek Sereny, to bude tezky trumfnout i pro ty cerny kluky Blazkovic. Tyden pred zahajenim mame na Rolanda Mindose zatim prihlasene tyto dvojice: DJ/Liborek, Hafik/Libor, Sedy/Martina Sarapovova, Venda Sekac/Caroline Malkova, Vojta/Brasule, Volda/Ifka Pliskova, byvale cerne huby Adam/Janek Williamsovi a bratrské duo Vlada Dzo/Matej Kovic. Z volnych adeptu, kteri maji aspon spetku tenisoveho talentu se neozvalo zatim celkem dost lidi... Coz by byla velka skoda, preci si nemuzeme vsichni delat legraci porad jenom z DJe... Takze promyslejte a poslete prihlasku do pristi stredy, kdy se uzavira pavouk hlavni souteze, jinak se obavam, ze budete muset hrat kvalifikaci.

Za poradatele Vojta

Níže v odkazu pozvánka od Oldy s jasnějšími instrukcemi :-)

Pozvánka Turnaj Rolanda Miňďose

28.05.  Swingový koktejl v Kosmonosech

Dan Veselý zve na swingovačku, ve které hraje na saxofon!

Ve středu 13.6.2018 od 19,30 hod se bude v  hotelu  GALATEA v Kosmonosech servírovat „SWINGOVÝ KOKTEJL". Namíchá ho orchestr Original Swing Band a zpěvačka  Monika Karglová.

Přijďte si posedět do hezkého prostředí nově zrekonstruovaného hotelu GALATEA, vychutnat nabídku vytříbené hotelové restaurace a poslechnout swingové kousky z 20, 30 i 40 let 20. století, které si budete moci sami vybrat z nabídnutého swingového menu.

Rezervace a prodej vstupenek :
Hotel GALATEA, Pod Koupalištěm 881, Kosmonosy, tel.: 326721920, e-mail: hotel@galatea.cz, vstupné 99,- Kč

Swingové menu

15.05.  Svačiny na brigádu a na tenis

Tak jako úplně stačí, když si na brigádu i na tenis strčíte do chlebníku řízek nebo trochu paštiky. Butylky i termosky nechte doma, neboť na brigádě se nám sudem připomenou Petr Kasal s Vláďou Frenclem. Petr, třebaže na to jeho záda nevypadaj, slaví 45, Vladmír s.č. si pak střihne takovou poslední generálku na svoje padesátiny, které ho čekají snad už někdy příští rok nebo kdy. Na tenise zase okusíme 50 litrů Adamova moku, ale prej to s ničím kulatým vůbec nijak nesouvisí... (Možná že tak chce jen vzdát hold vítězům turnaje Martině a Sedymu :-o)

24.04.  Fotky z Přejezdu...

...jste už asi všichni viděli. No přihodil jsem k tomu pár od Břetika a máte to na věky věků TADY, vostudy.

16.04.  Z Písku do Ostravy 2017

Možná si někdo vzpomenete, že jsem v posledních letech pořádal celkem pravidelné vícedenní bajkové přejezdy na Ostravu, případně opačným směrem. No, jeli jsme to i loni, za necelý měsíc tomu bude rok. Myslel jsem, že psát o tom už tentokrát nic nebudu, pak zase že pro vzpomínku jo, a pak zas na to vůbec nebyl čas, a tak se to dopsalo až teď. Pokud byste si to někdo chtěl přečíst, je to tady níže. Je to teda ukrutně dlouhý, takže je to na víc než jedno kafe. Ale třeba to z toho čtení nevyjde tak nechutně hrozný, jaký to ve skutečnosti bylo, a někdo byste se mohl chtít do nějaké příští expedice přidat ;-)

Z Písku do Ostravy - report

15.04.  Nové fotogalerie

No nazdar, už se nám to při jaru zas rozjíždí na plný obrátky, nástěnkář maká. Nově si tak můžete zavzpomínat, jaké byly LOŇSKÉ dětské lyžařské závody a jak vám ty děti od té doby zase vyrostly. A aby těch dojmů nebylo málo, jako zákusek pár snímků z jarní brigády (loňské, ta letošní teprve bude) spojené s Honzovou krkonošskou sedmdesátkou a Hafikovým přechodem do středních středních let. Snad vás to nakopne k účasti i na té nadcházející.

Dětský BSO 2017 - galerie

Brigáda + Honza 70 & Hafik 40 - galerie

Až si to prohlídnou všichni, zas vám něco přismrknu, a tak postupně dál, až to bude zase just in time, jak to máme rádi.

03.04.  Tenisový turnaj

I letošní ročník tenisového turnaje na Miňďovu počest se odehraje na kurtech na Malé Skále, a to v termínu 9.6.2018 od 9:00 hod. Soutěží se jako vždy ve čtyřhrách v jediné otevřené kategorii bez omezení. Dvojice nechť se laskavě hlásí Vojtovi nebo Oldovi nebo oběma. Tamtéž lze klást dotazy na kapacity ubytování, které je předběžně zajištěno. Večírek bude, kytáry s sebou.

14.03.  Dětský BSO - výsledky

O uplynulém víkendu absolvovaly své závody na boudě naše naděje. Běh se uskutečnil v Harrachově na stadionu u Skíčka, slalom u chalupy. Výsledky naleznete v přehledu níže.

Dětský BSO 2018 - výsledky

06.03.  K70 - průběh a výsledky

Závod hlídek na trati 70 km suverénně ovládla Ester Ledecká, která sama postavila pětičlenný mužský tým! Manšafty Bakajdy dojely na 42., 45. a 62. místě. Více v exkluzivní reportáži níže...

 

Tak máme za sebou další odťapanou sedmdesátku. Výraz "odťapaná" je tentokrát zcela na místě. Představte si ten nejpomalejší sníh, jaký jen si je vaše mysl schopna představit. Pak to vynásobte aspoň dvěma. Pokud vám nevyšel sníh se záporným skluzem, počítali jste špatně. Více než týdenní tuhé mrazy a -14°C na startu napsaly zcela novou definici pojmu „nejede to“. Ale popořádku.

V 8:04 hod. mělo na trať vyrazit áčko ve složení Matěj, Šaui, Hafik, Zdenda Kříž a David Lindr, jenže ve svém středu nenašlo žádnou dostatečně silnou autoritu, která by to dala do kupy, a tak byli rádi, že se nakonec vůbec potkali a už od startu vyrazili s asi dvouminutovou sekerou. Jo, béčko, béčko to je jiný kafe. To s kapitánem Sedym a posádkou ve složení Vojta, Adam, Libor st. a Bulďa vyrazilo přesně na čas. S odstupem další cca minuty a půl pak startovalo céčko v sestavě Michal, Aleš a Pepa Suší, Libor ml. a Pepa Frencl. Jako součást Bé-týmu jsem schopen reflektovat jen své vlastní pocity, případně dění v našem týmu... Takže asi takhle. Že jsem kokot, že jsem se do toho zase pustil, jsem si poprvý řekl asi 200 metrů po startu uprostřed výjezdu po modré sjezdovce. Vyjet ji a nezahltit se nejde. Takže mám od mrazu spálený plíce a před sebou deset kiláků do kopce, abych se z toho vydejchal. Jedu dobře. Žádná zácpa, na trati ani jinde. Jen jsem se moh dojít vyčůrat, to je pravda. Předjíždí mě borec z týmu číslo 44 s jednou zlomenou hůlkou. No, ty se máš, říkám si a stejně jako on netuším, že se na kopci potká s Vláďou Frenclem, kterej mu na zbytek závodu půjčí svou hůlku. Na pátým km bych do toho hodil vidle. Vůbec to nejede. Přecházím ve střídáka. Plynule navazuji čistokrevným stromečkem. Techniku stromečku během dneška ještě vybrousím k dokonalosti. Na Pláních jsme za 55 minut a na prvním pitstopu U Srubu za 1:05 hod. To vzhledem k používané technice jízdy není žádná ostuda, jen fyzicky jsem na tom už teď tak, jak obvykle bývám až na Pražský. Jedeme dál, od Klínovek nahoru šmajdákem, pak stromečkem. Pak legendární sjezd k Frísovkám, kde Adam stanovuje k pokoření maximálku 71km/h. Dlouho se ale neradujeme, frekvence odpichů v poměru k ujetým metrům je zhruba dvojnásobná než běžně a Vojta správně kalkuluje, že de facto jedeme Krkonošskou 140-tku. Šel bych se vyčůrat, ale není čas. Střídáka už dávám v každém náznaku kopce a nezřídka se stane, že než přenesu váhu a připravím se na odraz doleva, pravá lyže už dávno stojí. Vede to k mnoha krkolomným a zajisté komickým situacím, jimž se vůbec nesměju. Bulďa s Liborem jedou kousek vpředu, my ve vláčku s Adamem a Vojtou. Předjíždí nás první baba na padesátce. Ani na čubu už nereagujeme. Držíme si své úsporné tempo, hlavy sklopený. Pražská dobrý, samej vtípek, ale předtuchy špatný. Domlouvám se s Adamem, že Pardubky zouváme už dole. Áčko v nedohlednu, ty musej letět! Zezadu nás naopak dvakrát dojel mladej Libor, je celkem zmrzlej. A jéje, vzadu asi někdo trpí. Od Kolínský nahoru k Černý hoře stromeček. Pak moc nevím, pak konečně sjezd pod Pardubky. A je to tady. Libor s Bulďou vepředu, pak Adam a Vojta. Pak já. Ty vole, voni to snad chtěj celý jet! Adame, ty hajzle! Zázrak. Adam to zouvá. Hned se mi zlepšila nálada. Jdeme a kecáme. Před náma se trápí Vojta. Chvíli zkouší dvoudobej, ale jak je nakonec rád, že má v záloze ještě šumaváka! Chvílema se klátí, jako že to s ním sekne. A chvílema to taky vypadá, že ho pěšky brzo docvakneme. Letos chůze není žádná ztráta. Vláček, co na nás má ztrátu 200 metrů, se nás snaží dojet minimálně deset minut. Nahoře špatný, už bych se fakt chtěl konečně vychcat, ale nikdo moc nečeká, jedeme dál. Všechno mě bolí, začínám se u toho dost kroutit. Místy na těch běžkách předvádím pohyby, který podle mě tělesný aparát za normálních okolností ani neumožňuje. Pražská podruhý. Mám sen, že tu jednou ze soboty na neděli přespíme. Hříšná myšlenka na aspoň jednu plzeň se neuchytí, mám kolem sebe samý prestižáky. Úsek Pražská-Srub dáváme prakticky bez zastavení! Voči zabořit do sněhu, vymazat mozek, udržovat tělo v nezbytných úkonech. Bulďa je vepředu rád, že je vepředu, pak Vojta, kterej v druhý půlce nějak moc ožil, pak Libor, kterej už trochu skřípe zubama, pak Adam, kterej to v hlavě nemá v pořádku, a na konci – jako správnej kapitán, kterej si chce udržet přehled – jedu já. Jsme fantastickej tým. Mezi prvním a posledním se to nikdy nenatáhne na víc než jednu, maximálně dvě minuty, takže v každým kopci vidím všechny svoje koníky v kontaktu před sebou. Dotahuju se na Adama s Liborem. Od Frísovek to zujem dost včas, abysme něco nepřešvihli. Vojta s Bulďou to koušou až pod krpál. Nahoru se táhne pár dalších týmů, vypadá to jako funus. Nahoře čeká Vláďa. Něco vtipkuje. „Kdy jelo áčko? Před hodinou?“ „Je to asi devět minut.“ „Cože!?“ To po započtení rozdílu ve startovním čase najednou dělá jen minut šest! Život náhle dostává úplně nový smysl! Přece nepůjdu chcát zrovna teď, to už to tu chvíli vydržím. Letíme ke srubu. Tam dostáváme stejnou časovou informaci od Zdendy a Honzíka. No, že bysme ale kvůli tomu nesvačili, to zas taky ne. O stíhačce spíš jen kecáme. Pak megadlouhej sjezd a poslední náročnej úsek. Jedeme jak bozi, tempíčko ve vláčku, šup šup, všichni po kupě. Tak jsem se přece jen dočkal chvilinky, kdy mě to dneska baví. Vojta mě hecuje, že prej před námi vidí Hafika, ale jsou to jen jeho halušky. Závěrečnej sjezd, modrá sjezdovka, kule jako kráva. Hotovo! S číslem 45 dojíždíme na 45. místě a s časem 6:13:23 hod. vzhledem k podmínkám rozhodně vládne maximální spokojenost. Za solidní čas vděčíme především redukci zastávek mimo občerstvovačky na nula a asi největší výkonnostní vyrovnanosti týmu, jaká se nám na K70 kdy sešla. Na 44. místě nás poráží tým s číslem 44, ano, tým s borcem, kterého spravedlivej Vláďa zachránil svojí hůlkou. Nejradši bych mu dal hůlkou. Připomíná mi to jeden zápas na Loučeni, kdy nás Vláďa nejdřív zaříznul odmávaným ofsajdem, aby pak ještě čutnul penaltu do tyče. Áčko už je tou dobou v cíli na 42. místě a v celkovém součtu nás časem 6:09:21 hod. poráží o 4 minuty. (Když jim spravedlivě odečteme dvouminutové manko na startu, bylo by to v reálu o 6 minut.) Nakonec z toho byl celkem pěkný souboj a to i přesto, že jsme se na trati ani jednou, a to ani na občerstvovačkách, nezahlédli. Zdá se, že áčko šlapalo skvěle od začátku a že béčku se naopak podařilo něco málo stáhnout v závěru. Nelze nevzpomenout ročník 2016, kdy oba týmy dojely společně, ale až poté, co se nejprve sjely na trati. Co víme z vyprávění áčka, vpředu to tahali většinou Matěj se Šauim, pak jezdil v současnosti netrénující Zdenda Kříž, který po závodě dokonce přiznal velkou krizi (je fajn vědět, že je to taky jen smrtelník), a pak David s Hafikem. Jestli si Hafik cestou taky trochu sáhnul na černýho žolíka, ničemu to nevadí, koneckonců za tímto účelem byl do áčka nominován :-) a svoji premiéru na K70 zvládnul skvěle. O životě céčka na trati máme vůbec málo informací, tak snad se něco dozvíme ve fóru nebo někdy na Bakajdě. Kluci si to náramně užili a dojeli na 62. místě s časem 7:22:49.

Je sobota večer. Dle dostupných zpráv Bulďa i Vojta za svou aktivitu na čele skupiny zaplatili tvrdou daň a usínají krátce po večerníčku. Já jsem doma konečně vyčůral to, co jsem nestihl před startem. Ve 20:30 máme sraz s Adamem v Zatáčce, abychom oslavili život. Dáme pět kousků. Neuvěřitelné panoptikum dne tu pokračuje. Ale to už je zas úplně jinej příběh...

Všem účastníkům i fanouškům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a těšíme se, koho že to porota vybere do týmů na příští ročník!!

Dan S., nástěnkář, kapitán B-týmu, chodec a stromečkář, sváteční běžkař

K70 - výsledky

Novější  Starší