• Nejbližší akce
  • Všechny
  • Archív

Tenisový turnaj Roland Minďos
(09.06.2018, Malá Skála)
Více informací

První podzimní brigáda
(20.10.2018 - 21.10.2018, Bakajda)
Více informací

02.12. Mikuláš na Bakajdě
15.12. Vánoce Masters
31.12. Silvestr
06.01. Ples Bike&Ski Bakajda
02.02. XIX. Bakajda Ski Open
16.02. Běžkařský přejezd
03.03. Krkonošská 70
09.03. Dětský Bakajda Ski Open
19.05. Jarní brigáda
09.06. Tenisový turnaj Roland Minďos
           Voda
           Bakajda fotbal tým
           Exxpedice
20.10. První podzimní brigáda
           Druhá podzimní brigáda
           Valná hromada
08.12. Mikuláš

  • Fórum

Michal hfk My už trénujem:-). Co vy?

Ifka kys Bylo mi ctí se za nás rozloučit s paní Vaitovou a vypít ...

Adam To už mám začít hledat raketu?

Vstoupit do fóra

  • Archív anket

06.01. Kde chcete mít tenisový turnaj? Výsledky

29.03. Zúčastníte se letošního tenisového turnaje? Výsledky

07.02. Není vám líto, že takový taneční večírek jako při závodech pořádáme za rok jen jeden? :-) Výsledky

Všechny ankety

Aktuality

25.02.  Hokejový mač v Bakově

Reagujeme na počasí a narychlo na úterý 27.2. svoláváme bakajďácký hokejový zápas!! Odehraje se na koupáku v Bakově. Od 16 hod. bruslení s dětma, v 16:30 buly dospěláckého mače. Sledujte web pro případnou aktualizaci či změny!

23.02.  Krkonošská 70 - sestavy

3. března vyrážíme na zteč dalších krkonošských 70 kilometrů. Tentokrát v počtu tří týmů. Sestavy:

Bakajda Harrachov A - Matěj, Hafik + ext. Šaui, Zdenda Kříž, David Lindr

Bakajda Harrachov B - Adam, Libor, Vojta, Dan S. + ext. Bulďa

Bakajda Harrachov C - Pepa+Aleš+Michal Suchý, Pepa Frencl + ext. Béďa Mlčoch

Držte nám palce v přípravě i v závodě! Necháme tam srdíčko. A když vyhrajem, budeme bezpochyby čumět jak Ledecká ;-)

20.02.  Běžkařský přejezd 2018 - České Žleby

Ještě v pátek jsme si mysleli, že jedeme jen na Šumavu, v neděli jsme se ovšem vraceli z úplně jiné galaxie. Příjezd do Českých Žlebů všechno změnil. Byl to bizár od prvních vteřin. Barman zvaný Popelák vstává každý ráno z hrobu a než jde spát, určitě zabije minimálně pět lidí. Jejich pozůstatky můžete v penzionu dobře cítit. Když si chcete dát plzeň, dá vám vybrat, jestli jedenáctku nebo dvanáctku :-o. Když vám zapomene vydat lístek, místo čárky vám pak prodá pivo za dvě retka. Z práce překvapivě dostane padáka už po prvním večírku. Od majitele, který vám v hospodě nezatopí, protože brikety nemaj nožičky a musel by pro ně na benzínku, když venku sněží. Na Šumavě. Dohání to kulinářskou zručností, z nabídky doporučujeme vyhlášenej zmraženej smažák. Jen se to blbě krájí. Ale můžete to zalít vínem, na blbej dotaz „jaké máte víno?“ odpoví lakonicky „bílé a červené“ a má pravdu, víc se o tom říct nedá. Když se do toho ráno vzbudíte s tím, že česká snowboardistka právě vyhrála zlato ve slalomu na lyžích, pojmete podezření, že ani ty panáky včera nebyly úplně čistý. Pak ale přijdete do restaurace, kde všechno od večera zůstalo tak, jak bylo, po stolech se prohání pes a dojídá zbytky z talířů. V tu chvíli se uklidníte. Ano, jste v matrixu. Dojdete si pro lyže a naprcáte na skluznici stoupací vosk. Pak přijdou holky s tím, že chtějí taky naprcat do komory. No fakt. Tak jim to uděláte. Pokud pak ve stopě nejsou spokojený a pořád remcají, netvařte se překvapeně. Od rána se pro situace údivu totiž ujalo nové pořekadlo - čumět jak Ledecká v cíli. Místo toho takový holce jednoduše protáhněte komoru. Pak už je to obvykle dobrý. Velkým hitem dneška jsou běžky se šupinama po délce celé skluznice. Vyrábí je Fišer v kooperaci se Sportenem. Skvěle stoupají, ale dolů se na nich musí dost kmitat. Krom toho se blbě shánějí, jelikož určeny jsou pouze pro oslavence padesátin. Nevadí, ideální náhradou dostupnou pro všechny je nanogrip, obzvláště na suchém prašanu. Zeptejte se Hafika. Fantastický byl především v dlouhých sjezdech, které mu dávaly dost příležitosti mistrovsky mrskat pacičkama, až se mu rosil čumáček. Čumáček se naopak nerosil Toníkovi, který míň zkoumal nanogrip a víc letěl, v sobotu uletěl 30 km a v neděli asi 15 km a vypadal, že by ještě moh. Když to vidíte, jen doufáte, že jste pořád v matrixu...

Myslím, že laťku jsme ani letos neshodili, je čas přejít na další postupnou výšku. Těšme se na příští ročník. A pokud by snad někdo z nezúčastněných měl problém porozumět výše psanému textu, přikládáme stejně jako loni výkladový slovník vybraných novotvarů:

Popelák = smradlavej, špinavej, nalitej a huhlavej bezdomovec, kterej to na jeden večer, a bůhví proč právě ten náš, dotáhl na pozici barmana.

Jedenáctka plzeň = speciál vyrobený na míru pro České Žleby, nejspíš dle receptury Popeláka

Zmraženej smažák = slavnostní menu pro Viktora

Naprcat do komory = aplikovat stoupací vosk do mazací komory na skluznici běžky

Protáhnout holce komoru = rozšířit kamarádce délku mazací komory na skluznici

Čumět jak Ledecká v cíli = divit se, být překvapen

Nanogrip = technologie vyvinutá pro ty, kdo nenávidí skluz

Toník = mimozemšťan

06.02.  Bakajda Ski Open 2018 - výsledky

Máme za sebou 19. ročník oddílových závodů. Nutno říci, že opět velmi povedený. A třebaže se nakonec sešlo nemálo omluvenek, účast nebyla zas tak nízká, jak se ještě v pátek večer mohlo zdát. Organizaci poprvé po letech nedržel v rukou předseda, a tak to v sobotu ráno chvíli vypadalo na slušnou anarchii. To když v ohlášený čas 10:00 pro začátek závodu ve slalomu ještě na stráni nebyla ani noha, natož slalomová branka. Díky tomu, že podklad na sjezdovce měl FISové parametry, jsme však všechno v pohodě dohnali a místo duchu anarchie se nad letošními závody rozprostřel veskrze duch žertovný. Už jenom pro zařazení metr vysokého skoku mezi šestou a sedmou bránu slalomu, na kterém pro pobavení publika své ambice pohřbil Pepa Suchý a který Matěj absolvoval ve stylu Jiřího Malce, zatímco Zdenda Bacil čistě na Nikolu Sudovou; pro startéra, který závodníky pouštěl na trať mohutným mácháním sovětskou vlajkou (nebo to snad byly Zemanovy trenky?); pro trochu svérázný způsob, jakým agentura Snad-se-mi-to-nerozhází zpracovávala výsledky; či pro hi-tech časomíru složenou z mrznoucích děvoček a čínského mobilu, který si v rozhodujících chvílích běžeckého závodu řekl, že už to stačilo, a jejž s precizností sobě vlastní nahradil Martin Frencl tak trochu odpočítáváním z hlavy... nebo bůhví odkud.

Věci se ovšem i tak děly převratné, neřkuli historické. Jestliže nastupující generace nejmladších závodníků o sobě v posledních letech dávala vědět zatím jen tu a tam, tentokrát si staré páky na pendolino nestihly koupit ani jízdenku, natož naskočit. Tak nějak by se dala přeložit revoluce v mužském běžeckém závodě, v němž zvítězil Ondra Preněk před Michalem Suchým a Pepou Frenclem. Ještě že ve slalomu se stárne pomalejc, a tak to král králů Matěj za všechny pre-geronty nakonec v kombinačním součtu nějak umlátil, ale zapotili jsme se u toho všichni, chtělo by se říct. Do běhu jsme po letech zase startovali až po slalomu gundersenem a bylo to celkem príma. V závodě žen si sice Martina vyjela náskok mezi bránami, ale pro titul Královna Bakajdy si suverénním výkonem na běžkách nakonec opět doběhla Áda. Kategorie dam a veteránů letos zůstaly zcela neobsazené, a tak nezbývá, než si počkat na předsedovy padesátiny a čtyřicetiny některých našich manželek ;-). Trochu osamělé, leč strhující, byly běžecké výkony mužské legendy Drahoše a superdámy Soni. Drahoš si vytyčenou trať doslova namazal na chleba, a kdyby ho v cíli nezastavili, dost možná dal jen tak z plezíru ještě jednu rundu. Alespoň si tak spravil chuť za všechny ty urážlivé billboardy „Stop imigrantům a Drahošovi!“. Soňa závod dokončila i přes dramaticky vyhlížející pád. Naproti tomu hladké bylo vítězství Míši Sudové v legendách, ačkoli musela být potrestána penalizací jedné vteřiny za to, že běžela se svého druhu psím spřežením. Náskok ze slalomu si v superveteránech před Pepou Suchým ohlídal i Tomáš Suda, který svůj úspěch postavil především na zmíněném skoku ve slalomu, na který si vyčůraně obul boulařské lyže. Podstatné je, že veškeré soupeření bylo čestné, a i z toho důvodu nakonec jury neuplatnila žádnou penalizaci ani hendikepy za páteční absence (dlužno podotknout, že letos opravdu naposled!!) a výsledky jsou tímto oficiální (ledaže by tam někdo ještě našel kiks, což bychom se divili, kdyby nenašel).

Vás, kdo jste na letošních závodech chyběli, bychom rádi upozornili na fakt, že příští závody budou JUBILEJNÍ DVACÁTÉ!!! Již nyní tak prosím plánujte svou dovolenou i případné plození dalších dětí podle této skutečnosti. Příští vítězové se stanou nesmrtelnými a jejich nevyprané slipy či bombarďáky budou po vzoru hokejových hvězd navždy viset u stropu Bakajdy jako připomínka jejich nikdy nevyčichlé slávy. Jako lákadlo na příští ročník nechť poslouží fotky z ročníku letošního. Do redakce nám již dorazil první sestřih ze sobotního večírku. Pár dní budeme některé z vás malinko vydírat a následně to ještě zkusíme nabídnout serverům www.gay-do-kazde-rodiny.cz a www.prasata.com. Co se neudá, vyvěsíme zde na nástěnku. A nyní již k výsledkům...

BSO 2018 - výsledky

30.01.  Bakajda Ski Open již tento víkend!

Kamarádi,

rád bych vás jménem výboru pozval na další, již 19. ročník našich slavných oddílových lyžařských závodů. Den „D“ nastává v pátek 2.2.2018, kdy se v podvečer slezeme na naší chaloupce, abychom probrali taktiku a vzájemně si srovnali pitný režim. Den „d“ potom přichází na řadu v sobotu 3.2.2018, kdy ze sebe půjdeme volně vyvětrat zážitky z předchozího večera, nejprve na běžkách (10:30 na Studenově) a pak i ve slalomu.

O hendikepech závodníků, kteří se z jakýchkoli důvodů nezúčastní pátečního přípravného kempu, rozhodne jury těsně před závodem. (Případně, dle vývoje závodu, klidně i v jeho průběhu nebo po něm.) Závodníkům, kteří by se snad chtěli přijet účelově zúčastnit pouze jedné disciplíny a zdrhnout ještě před vyhlášením výsledků, může za to, že některým svým kamarádům pokazili výsledek, být dodatečně udělena, a já se to nebojím říct naplno, dokonce i penalizace! V této souvislosti upozorňuji, že letos bude chybět Předseda, a nově vzniklá samozvaná jury ve složení Matěj, Vláďa, Sedy bude o to nesmlouvavější, oč větší bordel může ve zpracování výsledků mít.

Kromě samotných závodníků zveme také všechny fanoušky či kamarády, kteří si na závodní zápolení třeba netroufnou, ale o to lépe se dokáží zhostit např. funkce časoměřiče, roztleskávačky nebo nutričního specialisty.

Večírek s vyhlášením nakonec proběhne stejně jako loni na Bakajdě. Zjistili jsme, že když si to člověk udělá sám, je to stejně lepší než od cizího… K tanci a poslechu zahraje kapela „Bakajďák“, která se variabilně skládá z jednoho až šesti kytaristů a kolikrát i několika desítek sboristů.

Těšíme se převelice!

Za VV Bakajda

Sedy, nástěnkář

09.01.  BSO 2017 - fotky

Tak se vám ta trpělivost vyplatila. Fotky z loňských závodů jsou na webu! Věřím, že o to větší chuť přijet letos znovu vás popadne :-). Prohlížejte ZDE.

08.01.  Hokejová výzva

Se smělým návrhem přišel Robur. Dovolil si vyzvat Bakajda hockey tým na duel proti svému týmu. Pokud byste měl někdo chuť vypráskat Pražákům kožich, je nutné se do středy 10.1. spojit s Matějem, který to má pod palcem. Zápas by proběhl 19.1. od 20 hod. v Říčanech.

07.12.  Běžkařský přejezd Šumava

Přátelé, kamarádi,

jak jistě víte, letošní Běžkařský přejezd je naplánován doprostřed lyžařské sezóny na termín 16.-18.2. Předseda na tom fantasticky zamakal a podařilo se mu sehnat ubytování na Šumavě v oblasti Stožce, které by mělo vyhovovat našim brutálním a stále se stupňujícím požadavkům. O to tu ale teď až zas tolik nejde. Akutní otázka do pléna zní, zda chceme navázat na loňskou úspěšnou premiéru a opět to pojmout jako třídenní víkend, tj. s odjezdem již ve čtvrtek 15.2. odpoledne a návratem v neděli 18.2., nebo se vrátíme k úspornějšímu modelu pátek-neděle. Do konce tohoto týdne musíme závazně potvrdit ubytování a jeho délku. Prosím tedy každého, kdo by se Přejezdu zúčastnit chtěl, ale určitě ví, že od čtvrtka to nedá, aby se neprodleně ozval. Na základě této zpětné vazby budeme dále rozhodovat. Vaše vyjádření prosím buď zde do fóra nebo emailem či telefonicky Petrovi Šulcovi.

Dan Sedy, nástěnkář

PS: Ubytování hír: http://www.e-chalupy.cz/sumava/ubytovani-ceske-zleby-apartmanovy-dum-6182.php
PS2: Mapa oblasti hír: https://mapy.cz/s/2fsbC

20.11.  Rock'n'rollový ples BSB

První akcí roku 2018, která by neměla uniknout vaší pozornosti, je už tradční ples Bike&Ski Bakajda. Tentokrát se koná v sobotu 6.1. na Malé Vsi u Bakova v restauraci Na Veselce (tam, kde valná hromada oddílu) a ponese se ve znamení rock and rollu. Lístky můžete objednávat u DJe a k dostání budou mimo jiné tento pátek na nadcházející valné hromadě.

16.11.  Jan Šimon *15.11.2017

Po delší odmlce tu konečně máme další kousek do party! Blahopřejeme Míše a Dušanovi a vítáme mezi námi tolik očekáváného Honzíka. Kluk je to šikovnej, natáhnout se umí do dálky 49 cm a váží něco mezi 1320 a 3120 gramy (v tom se zdroje liší :-)). Bude to asi srandičkář, na svět se klubal nějakých 35 hodin. No, mamka i taťka to dali, na fotce vypadaj, že by z fleku mohli zas, takže všem přejeme hodně zdraví, štěstí a legrace!!

Novější  Starší