Fotbalové utkání

So 02. 08. 2008

Loučeň

Pozvánka

vážení a mílý kamarádi,jen něco málo přes měsíc zbývá do utkání Bakajdy na Loučen.Ke zlepšování kondice a pilování techniky už moc času není a je toho věru zapotřebí.Původní záměr sehrát zapas se soupeřem ze čtvrté třídy byl opuštěn (mač by s největší pravděpodobností připomínal vraždění neviňátek)a jko adekvátní soupeř byl pro náš tým dojednán už nám dobře známý tým Krchleb,který skončil na šestém místě okresního přeboru. Ještě připomínám že oficiální trénink probehne na Loučeni už v pátek 1.srpna od 17-ti hodin.Očekávám vás v hojném počtu,a to jak hráče,tak rowdies.Kdo přivede posilu platnou ve hře má u mě pivo. potvrzení své účasti k mým rukám a hlavě je už samozřejmostí takže to ani nemusím připomínat Váš malý generální manaŽER vLáďa

Reportáž

Krchleby : Bakajda (1 : 2) Po loňsku,kdy jsem zápas přešel mlčením,protože napsat report by bylo střílení do vlastních řad a navíc jsem se nechtěl snížit na úroveň zpravodajství TV Nova ,které je pouze přehledem katastrof ,píšu report opravdu s chutí.A to nejen pro ten výsledek co je uveden nahoře,ale pro pohlednou hru, kterou se letos Bakajda blýskla.A tak lidé čtěte: Tento rok měl být po loňském herním i výsledkovém fiasku určen jako napravovací.Za tímto účelem menedžment hledal soupeře ve čtvrté třídě okresu Nymburk.Přes intenzivní jednání se však nedařilo žádného soupeře získat,a tak jsme smluvili utkání na místě,kde už to dobře známe.S Krchleby jsme měli vyrovnanou bilanci s výsledky 5:7 a 1:0.S tímto účastníkem okresního přeboru,který letos skončil na předních místech tabulky,jsme chtěli sehrát kvalitní partii a za tím účelem byl kladen velký důraz na sestavení co nejsilnější sestavy.Tento první a stěžejní bod v organizaci byl,jak se ukázalo,splněn uspokojivě.Druhým bodem bylo počasí.To mělo dělat neplechu hlavně v sobotu,a tak jsme provedli několik opatření k zajištění bezproblémového průběhu přípravy k utkání. Pro úspěch v mači jsme hodlali udělat maximum.Začali jsme vyhlášením pátečního oficiálního tréninku.Ten proběhl za slušné účasti a i kvalita nebyla k zahození.Jediným negativem tak byla ,,ztráta´´jednoho hráče pro sobotní zápas vlivem zranění.Kromě tréninku proběhl v pátek kompletní plánovaný program,včetně pitného režimu. Sobota byla ve znamení doplňování sestavy,probírání taktiky,drobných žertíků a očekávání vrcholu letní sezony Bakajdy.Ten měl nastat V 17 hodin místního, Krchlebského času. Do Krchleb jsme přijeli vybaveni novými bílými dresy,které zapůjčil Ondra Knobloch a dokonce jsme před zápasem vyplnili zápis o utkání,což se stalo poprvé v naší už dlouhé historii. Zápas začal s drobným zpožděním a možnost zahájení hry jsme získali my.Za vzájemného oťukávání se hra přelévala mezi oběma vápny. Během prvních pěti minut jsme dvakrát vystřelili,ale obě rány byly dost nepřesné.Naproti tomu střela soupeře z osmé minuty donutila Ondru ke skoku k tyči,kde ovšem jen kontroloval,jak ji míjí. To akce z deváté minuty byla mnohem nebezpečnější.Po tom,co se na soupeřově polovině hloupě ztratil míč,dostal se protivník dvěmi přihrávkami přes naši otevřenou defenzivu. Ondra naštěstí včasným vyběhnutím vytlačil domácího útočníka z optimálního úhlu a jeho přihrávka před naší prázdnou bránu tak postrádala přesnost i razanci.Vrátivší se obrana ji odvrátila na roh,který pak náš sok zakončil hlavičkou vysoko nad. Hra se pak opět přenesla mezi obě vápna a neschopnost nahrát si pětkrát za sebou omezovala obě mužstva v útočné aktivitě.Soupeř proto těžil z naší špatné rozehrávky.Ve třinácté minutě ovšem zakončení provedl z dobrých třiceti metrů a ještě k tomu vysoko nad.Za zmínku stojí snad jen Ondrův lajdácký výkop,který soupeř okamžitě vracel lobem na naši svatyni.Ondra však svou chybu napravil a mohl si dát už úspěšnější reparát. Domácí měli v těchto fázích zápasu více ze hry a míč trávil více času na naší polovině.Soupeřova pravá strana byla kvalitnější a tak ji využívali k průnikům na naší polovině.Tlak však nebyl tak výrazný,aby naše obrana výrazně chybovala,a tak všechny ataky zatím odvracela. My jsme se dostali do vápna Krchleb ve dvacáté minutě.Sedy na polovině hřiště rozehrál míč doleva na Martina Hrdinu.Ten míč zatáhl až k brankové čáře a směroval zpětnou přihrávku na Špetlika Juniora,ten však nabídku netrefil dobře a obrana střelu zablokovala.Z dorážky z těžké pozice jsme vybojovali alespoň roh.Roh kopnutý ven z vápna napálil Zdeněk Pučálka k tyči.kde se ovšem vyznamenal domácí gólman.Další roh tentokrát z druhé strany k ohrožení branky nevedl.Na opačné straně musel Ondra vyběhnutím za hranici šestnáctky odvracet dlouhý pas za naší obranu. Hra kterou obě mužstva v polovině první půle předváděla se rozhodně nedala nazývat tempofotbalem,ale nebylo to k nekoukání.Zatímco my se dostávali do zakončování sporadicky,ale trefovali bránu,náš rival byl v těchto fázích lepší,zakončoval častěji,ovšem s mnohem menší přesností. Stav 0:0 se proto nedařilo žádnému ze soupeřících týmů změnit.Platilo to i ve dvacáté osmé minutě po tom,co Matěj ztratil míč těsně po přechodu půlící čáry.Soupeřovo křídlo převzalo dlouhý pas a hned ho přeposlalo na hranici našeho vápna.Záložník z druhé vlny měl dost času si míč zpracovat a vystřelit.Do rány vletěl Viktor a opakovanou střelu a následnou dorážku zlikvidoval bravurně Ondra.Nám však toto varování nestačilo a soupeř začal evidentně přidávat na obrátkách. Neuplynuly snad ani dvě minuty a byl za to odměněn.Krchleby zabojovaly jako tradičně na pravé straně a donutily naši obranu faulovat.Přímý kop zahrávaný ze strany z úrovně šestnáctky proměnil naše fotbalisty v kompars.Hlavní role si rozebrali hráči našeho protivníka a hlavou z hranice malého vápna nekompromisně zakončili první gólovou klapku zápasu. Třicátá minuta Krchleby – Bakajda 1:0 Naše mužstvo odpovědělo vzápětí průnikem Martina Hrdiny po pravé straně.Jeho zpětnou přihrávku však Matěj netrefil nejlépe,ale i přes to trefil břevno(zhora).Následný roh nám nic nepřinesl a tak si soupeř vzal iniciativu zpět.Krchleby nebyly lepší výrazně.Dá se říct,že nás přehrávaly tak o jednu přihrávku,ale právě ta byla u jejich velké šance z minuty čtyřicáté.Po české uličce vydlážděné naší obranou měl Ondra opět možnost vyniknout,když zůstal zoči voči forwardu soupeře.Že stav zůstal nezměněn je tedy hlavně jeho zásluha. Herní projev obou mužstev byl dost kostrbatý a moc pohledných akcí vidět nebylo.Šance plynuly na obou stranách z malé agresivity obran a ze spousty chybných přihrávek,kterých se dopouštěli obě strany.Ke střele se tak dostal Sedy,který z hranice vápna tlačil míč k tyči.Krchlebský gólman však opět stačil doskočit.Domácí odpověděli ještě jednou zvýšenou aktivitou v okolí našeho vápna.Nic z ní však nevytvořili. Posledních pět minut první půle patřilo našemu mužstvu.Hru jsme výrazně zpřesnili a i pohyb se zlepšil.Korunu našemu probuzení nasadil Ondra,který si dovolil kličku na malém vápně. Pokud by se dal s odstupem času hodnotit výkon v prvním poločase,dal by se nazvat nacházecí a sehrávací .Výkon se totiž lepšil každou minutou,protože si naši borci postupně nacházeli své místo na hříšti a s tím se i lepšila souhra. Po obrátce jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu z konce půle první a popisovat každou povedenou kombinaci snad ani nejde.To bych to popisoval do vánoc.Proto bude popis děje v některých místech dost telegrafický. Od prvního hvizdu druhé půle jsme byli aktivnější a Krchlebským dalo velkou práci dostat míč ze své poloviny.Hned ve druhé minutě vyzkoušel domácího brankáře Matěj,po tom,co se k němu odrazila přihrávka,kterou dával Adamovi do ulice.Jen malou chvilku na to napálil znovu Matěj zpětnou přihrávku od Dana vysoko nad. Ve čtvrté minutě zakončoval Adam hlavou Sedyho centr zleva k tyči,ale brankář domácích opět zazářil.V osmé jsme rozehrávali roh.A první slušně kopnutý, našel na zadní tyči Viktora.Ten však vysoko překopl.Zdvižený palec pak mohl být pouze pro exekutora rohu,nikoli však pro střelce. Z protiútoku ohrozili naší branku domácí,ale Ondra kryl bez větší námahy a tak jsme mohli opět přitlačit Krchleby před vlastní šestnáctku.Nad domácími se začala stahovat mračna a bylo jen otázkou času,kdy z nich udeří.O zvětšení náboje se postarala desátá minuta,kdy na hřiště nastupoval Dan Veselý.Po výzvě k vyběhnutí na trávník pronesl jen“Toho jsem se obával“.Hned jak se zapojil do hry,museli se ale obávat domácí.Stejně tak,jak se orientuje mezi slalomovými brankami,zorientoval se mezi Krchlebskými obránci a vyslal Matěje do šance ukázkovou českou uličkou.Loženou gólovku však Matěj sám před bránou trestuhodně zazdil střelou do ochránce místní sítě.V sedmnácté minutě vystřelil Adam,ovšem byl zablokován,takže z toho byl jen roh,který jsme zahráli opět hanebně. Ke slovu tak přišel první hrdina druhé půle.Míč,který z naší poloviny vyvezl Boban,rozehrál Sedy do křídla Láďovi Špetlovi.Ten míč zatáhl a odcentroval do vápna.Tam se k voleji mocně napřáhl Adam,ale míč minul.Ten přistál před Danem Veselým, který ho s klidem profesionála uklidil k tyči. Dvacátá minuta 1:1 Tento stav byl uspokojivý,ale dosavadní průběh druhého poločasu dával naději na jeho vylepšení.Domácí byli bez pohybu a nám vstřelená branka dodala sebevědomí. Akce fotbalistů Bakajdy byly hodně nebezpečné a soupeř se musel většinou bránit. Ve dvacáté třetí minutě zatáhl Martin Hrdina míč po levé straně a hledal zpětnou přihrávku druhou vlnu.Bohužel však před Matějem tečoval míč Adam,čímž Matějovi střelu znemožnil. Uběhly další dvě minuty a po několika odražených míčích se balón dostal k Hrdinovi číslo 2. Jeho propagační střela z minimálně třiceti metrů přeskočila k překvapení všech ruce do té doby výborného brankáře domácích a zapadla do brány. Dvacátá pátá minuta vedeme 2:1. Na přemýšlení o hrubé chybě jsme brankáři soupeře dali jen dvě minuty.To musel vychytat Sedyho,který si pro sebe prodloužil Ondrův dlouhatánský výkop a šel na něj úplně sám.To co provedl s touto vyloženou šancí se dá nazvat vraždou. Festival našich neproměněných příležitostí pokračoval. Dvacátá osmá minuta centr Martina Hrdiny netrefil Adam na malém vápně. Ve třicáté minutě střílí Dan Veselý.Bohužel mimo. Ve třicáté šesté minutě pak krásnou přímočarou akci po ose Ondra,Zdenda Pučálka,David,nezakončil přesnou střelou Honza Verner. Hru jsme po celou dobu druhého poločasu kontrolovali a i když jsme ke konci utkání nechali domácí trochu hrát,nepouštěli jsme je do šance vstřelit branku Posledních deset minut se hra zklidnila a přesunula se opět mezi vápna.Naše mužstvo hlídalo sice malý,ale za to cenný náskok.Soupeř ještě zkoušel kousat,ale jeho chrup měl tak výrazné mezery,že jsme to bez potíží přečkali. Letošní výkon byl snad vůbec nejlepší,jaký jsme kdy podali.Dík za to patří nejen kmenovým členům Bakajdy,ale taky hostům bez kterých by to prostě nešlo.Za podporu je třeba poděkovat i fanouškům,kteří nás skvěle podpořili a motivovali k dobrému výkonu. Fotbalovou sezonu jsme jako tradičně ukončili v restauraci U zeleného stromu kde proběhlo vyhodnocení letošního vystoupení a ocenění nejlepších hráčů. Po té následoval kulturní program,který byl tentokrát v komorním duchu.Na naší největší letní akci začíná kupodivu fungovat nepřímá úměrnost.Čím lepší je výkon na hřišti,tím méně nás zůstane na kulturu.Na této části reprezentace musíme ještě zapracovat. Závěrem ještě jednou děkuji všem účastníkům za účast a čtenářům za trpělivost. V roce 2009 se snad sejdeme v ještě větším počtu.Budu se těšit. Váš malý generální manažer Vláďa frencl Bakajda fotbal Tým 2008: Blažek Adam, Sedy, Beny, Špetla Jakub, Boban, Špetla Vláďa, Hrdina Martin, Trejtnar Matěj, Knobloch Ondra, Tvrzník Josef, Malina Viktor, Verner Jan, Marek David, Veselý Dan, Pučálka Zdeněk